Bonami, Designeros, Nenalezena.cz. Videa z pátého Startupcampu

Přestože „patnáctiminutová“ prezentace Vaška Štrupla z Bonami.cz nakonec trvala 25 minut, bylo vidět, že by měl o čem vyprávět ještě jednou tak dlouho. Kromě představení své nové služby a postřehů z fungování a prodeje H1.cz se zaměřil na to, jak uvažuje podnikatel po prodeji firmy, jak těžké je znovu začít pod tlakem předchozího úspěchu a jak si správně vybrat novou příležitost.

Parta kolem projektu Designeros na sebe poprvé výrazněji upozornila loňským úspěchem před porotci amerického US MAC, který jí vynesl několikatýdenní pobyt v Silicon Valley s vydatnými možnostmi navazování kontaktů. Právě o téhle zkušenosti vyprávěla vyslankyně tříčlenného týmu Nela Sotonová.

Pestrá byla také trojice krátkých pitchů. Jiří Kopsa představil novou službu Tapomat, volně navazující na projekt Proactify z prvního běhu StartupYardu, kterému se nakonec nepodařilo prosadit navzdory seed investici od Jana Barty. Olda Neuberger ukázal svůj dobročinný nápad Nenalezena.cz, lokalizovanou variantu projektu NotFound.org využívající chybové stránky 404 k propagaci neziskových organizací a hledání ztracených dětí. Trochu jiný pohled mladé firmy, která dělá vše od zakázkového vývoje složitých IT systémů až po vlastní aplikace a roboty, přinesl Martin Čurda z Quanti, kteří vyrostli v inkubátoru InovaJET.

No a my všichni se uvidíme zase příště, poslední únorovou neděli. Sledujte Startupcamp Praha na Facebooku a o nic nepřijdete.