BankSimple se pod názvem Simple pomalu otevírá

„Název Simple lépe reprezentuje to, o co se snažíme. Osvobozuje nás od souvislosti s odvětvím, které tak zoufale potřebuje změnu,“ píše Joshua Reich, CEO Simple na blogu společnosti. Nový název spolu s novou doménou vyvolává sice nepodstatnou, ale zajímavou otázku. Jak (za kolik) startup k takto lukrativní doméně přišel?

Nicméně vraťme se zpět k Simple. Svým potenciálním uživatelům nabízí zajímavou službu, v níž není zobrazován účetní zůstatek, ale tzv. „safe-to-spend“ zůstatek, tedy kolik může uživatel utratit, aniž by narušil plnění svých finančních plánů a povinností. Kromě běžných výdajů si lze nastavit také své finanční cíle, takže aplikace bude brát v úvahu i prostředky, které je nutné podržet na jejich realizaci.

Startup má tímto způsobem za cíl pomoci lidem dostat své finance pod kontrolu. Peníze vkladatelů jsou přitom v bezpečí, starají se o ně pouze regulérní banky podléhající příslušným povolením a odpovídající kontrole oficiálních orgánů.

Podle blogu společnosti začíná od včerejšího dne tato služba být k dispozici těm, kdo o přístup zažádali během dřívějška. Přístup je tedy prozatím omezený a je stále třeba nejprve odeslat žádost, lze ale předpokládat, že vzhledem k charakteru oznámení se Simple co nejdříve to bude možné otevře i ostatním.

Via VB