AngelList v roce 2011: 500 startupů, 2500 investorů

AngelList, za nímž stojí zakladatelé Naval Ravikant a Babak Nivi, vydal statistiky za minulý rok tento víkend. Celkem se projektu podařilo oslovit 500 startupů, každý z nich byl následně propojen s alespoň deseti z 2500 investorů, s nimiž AngelList spolupracuje. Celkem AngelList zprostředkoval více než 12500 takovýchto kontaktů mezi startupem a investorem.

Není divu, že AngelList je považován za projekt přínosný jak pro podnikatele, tak i pro investory. První mají možnost sehnat zde kontakt na těžko dostupného investora, k němuž by se jinak dost možná vůbec nedostali, ti druzí zase mohou objevit novou nadějnou společnost, která jejich peníze jednou bohatě zhodnotí.

Návštěvníci si v Yearbook 2011 mohou startupy prohlížet podle jejich zaměření a také podle lokace, v níž startup sídlí. Pro ty, kteří věří ve šťastnou ruku osudu, je tu funkce Shuffle, která návštěvníka zavede na stránku zcela náhodně zvoleného startupu. Na profilech startupů se potom lze dočíst řadu základních informací o nich, od jmen jejich zakladatelů, až po výši a původ investic.

Pokud vás tedy zajímá ta nejinovativnější část technologické scény a čirou náhodou máte hodně volného času, Yearbook 2011 vám může pomoci s obojím.

Via TC