Akcelerátor StartupYard otevřel přihlášky pro rok 2013

Třetí šestiměsíční intenzivní akcelerační program začne 1. března 2013. „Hledáme až deset firem z celé střední Evropy, kterým společně s 90 mentory – podnikateli a investory – chceme pomoci k úspěšnému startu a růstu jejich firmy,“ říká Nikola Rafaj ze StartupYardu a dodává: „Díváme se zejména na technologické projekty, které mají ambice jít do světa.“

Dosud StartupYardem, který funguje od září 2011, prošlo 17 firem se zakladateli z pěti zemí. „Naše výsledky jsou zatím ve srovnání se světovými akcelerátory skromné. Na desetimilionové investice je zatím brzy, za úspěch považujeme zejména 15 běžících firem, z nichž jedna je již odkoupená,“ doplňuje Rafaj. Neúspěšné tak dosud byly jen dvě společnosti, osm dalších naopak získalo investici a celkem zaměstnávají projekty ze StartupYardu už 64 lidí. A jaké jsou podmínky pro příští rok?

  • 3 měsíce akcelerační program + 3 měsíce sdílených kanceláří v TechSquare
  • investice 200 tisíc korun za 10% obchodní podíl ve firmě
  • 90 mentorů
  • přihlášky do 7. ledna 2013 na startupyard.cz/application

StartupYard je pražský akcelerátor pro začínající technologické startupy, jehož cílem je pomoci firmám postavit životaschopný produkt, rychle odstartovat a připravit se na případnou investici. Je členem Global Accelerator Network, sítě předních světových akcelerátorů.

A pokud vám snad chybí nápad, nechte se inspirovat třeba tímhle čerstvým článkem od Robina Raszky.