Zoodle vyvinulo pro Android operační systém pro děti

Smartphony si rychle razí cestu napříč světovou populací a zjevně není daleko den, kdy ho bude vlastnit doslova každé malé dítě. Společnost Zoodle proto vyvinula chytrou aplikaci, kterou jistě uvítají i rodiče, kteří svůj chytrý telefon zatím jen občas půjčí svým ratolestem na hraní.

Dětská aplikace od Zoodle je vlastně malým autonomním operačním systémem, který funguje uvnitř Androidu. Při jejím spuštění je mladý uživatel uzamčen v jejím prostředí, takže nemůže omylem ani záměrně telefonovat nebo odesílat a mazat zprávy. Jinak má ovšem k dispozici stovky výchovných her, videí a puzzlů.

Podobně jako u svých aplikací určených pro běžné počítače, nabízí Zoodle i v tomto případě propracovaný systém individualizace. Aplikace se každému dítěti přizpůsobí podle jeho věku, schopností a používaného zařízení, aby se vždy mohlo zabavit samo bez pomoci dospělých. Pokud se tedy k telefonu dostane dítě, které ještě neumí číst, obejde se veškerý nabízený obsah bez znalosti abecedy.

Čtení, psaní, počítání, internet

Při zapnutí aplikace se dítě přihlásí pouhým stisknutím svého obrázku k účtu, který mu předtím rodiče nastavili. Systém podle verze Androidu sám pozná, na jakém konkrétním zařízení je zrovna využíván, a podle toho přizpůsobí obsah, například zpřístupněním nebo naopak skrytím flashových aplikací. Zoodle se zároveň do her snaží poučným a užitečným zapojit také internet a učit jeho budoucí uživatele interakci s webovým rozhranním.

Všechny základní verze jsou k dispozici zdarma, společnost nicméně nabízí také placenou verzi s pokročilými možnostmi. Ty mimo jiné umožňují na základě podrobných charakteristik dítěte (věk, zájmy, schopnosti, potřeby apod.) přesněji řídit proces poznávání internetu a vybírat jen to vhodné z jeho obsahu. Hlavními zákazníky společnosti mají z pochopitelných důvodů být především pokrokovější rodiče, kteří mají zájem aktivně a pod dohledem představit svým potomkům svět počítačů.

Zablokujte otravné Teletubbies

Stále poměrně nová aplikace pro Android nedávno překonala hranici milionu odehraných hodin a v blízké době se má objevit také verze pro iPhone a iPod Touch. Jinak Zoodle nabízí své produkty také pro běžné počítače a tablety. Kromě výukových aplikací či blokace reklam disponují tyto služby dokonce funkcí, která umožnuje zablokovat známé pohádkové postavičky, které rodičům z nějakého důvodu vadí. Popravdě řečeno, takovou funkci bychom si při prohlížení internetu klidně zapnuli i my.

Via TC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Inkubátor InovaJET přijme v dubnu nové firmy, je správný čas na přihlášky

Inkubátor ČVUT InovaJET v pražských Dejvicích přijímá do svých prostor k dubnu 2013 nové technologické inovativní projekty. Jeho dveře jsou otevřeny všem studentům, absolventům a akademikům českých univerzit s podnikatelským nápadem nebo projektem. InovaJET nabízí na 18 měsíců kompletní zázemí, zkušené mentory a poradenský tým a v neposlední řadě i napojení na živou komunitu malých a středních firem.