Zonky trhá rekordy, rozpůjčovalo už přes osm miliard

Na platformě Zonky si v červenci vzalo půjčku celkem 3 052 klientů – nejvíc v její čtyřleté historii. Dohromady si už klienti rozpůjčovali osm miliard korun. Před dvěma lety přitom Zonky bylo teprve na jedné miliardě.

Nyní rosteme dvouciferným tempem a ukrajujeme si stále větší část trhu spotřebitelských půjček. Naším cílem je 10 procent,“ říká Pavel Novák, CEO Zonky. Podle něj služba kultivuje finanční trh.

Na platformě dlouhodobě investuje více než třicet tisíc investorů. Ti na online tržišti vkládají své prostředky do půjček, které jsou rozděleny podle ratingu a délky splácení. Do každé půjčky je možné investovat od dvou stovek.

Služba se přitom z investování do příběhů, jak půjčování peněz dalším lidem říká, snaží udělat zážitek. „Dali jsme investování nový rozměr. Stává se z něho opravdový zážitek dostupný všem. Můžete poslat třeba 200 Kč do půjčky jednoduchým ‚swajpnutím‘ nebo přímo z push notifikace,” uvedl už dřív Pavel Novák. Upozornění na nové půjčky je možné si nechat zasílat i na chytré hodinky a investici provést přímo z nich.

V dubnu roku 2019 jako reakci na vývoj na trhu půjček Zonky snížila minimální úrok na 2,99 procenta. Aktuálně si drží 4 procenta trhu spotřebitelských úvěrů.

Služba cílí na nízkorizikovou populaci, půjčky sama vydává, schvaluje a tím řídí riziko.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Videa z přednášky krále prezentací Nathana Golda

V pondělí 10. září se nám TechSquare postaral o zajímavý zážitek. Do Prahy dorazil kouč Nathan Gold, který po celém světě učí podnikatele i zaměstnance firem navrhnout, sestavit a hlavně odprezentovat přednášku tak, aby vyčnívala z davu a divákům zůstala na dlouho v hlavách. Nyní se na Nathana můžete podívat přímo v akci.