Zítra startuje mobilní hackathon, pojede se beze spánku

Česká Nokia spolu s Microsoftem pořádají už tento čtvrtek a pátek svůj Hackathon. Programovat a přednášet se bude non-stop minimálně 25 hodin, na vítěze čekají odměny v podobě dárků od obou společností. Volná místa ještě jsou…

Hackathon proběhne v prostorách TechSquare od čtvrtka 8. prosince do pátku 9. a kromě klasického programování slibuje také přednášky zajímavých lidí z oboru. Hackathon je vyhlášen jako soutěž ve vytvoření mobilní aplikace vyvinuté v prostředích Microsoft Silverlight, Microsoft XNA nebo Nokia Qt framework na stanovené téma v daném čase. Cílem je podpořit vznik nových projektů nebo aplikací, zviditelnit začínající programátory nebo třeba školní týmy a také se společně sejít a probrat, co nového se v oblasti děje.

Více o programu a registrace na stránkách akce. Účast je povolena vývojářům, sw specialistům a novinářům (ale určitě můžete zkusit smlouvat, pokud mezi ně nepatříte).

Přednášky:

  • 13:00 – René Keyzlar, Microsoft – Windows Phone 7 – Mango – vše co jste chtěli vědět a báli jste se zeptat
  • 14:00 – Tomáš Kafka, GoodData – User driven interactions
  • 15:00 – Tomáš Slavíček, vývojář – Vývoj her v XNA pro Windows Phone 7.5
  • 16:00 – Štěpán Bechynský, Microsoft – Kterak použít HTML5 pro vývoj aplikací pro mobilní zařízení
  • 17:00 – Jaroslav Řezník, RedHat – Multiplaformni vyvoj v Qt pro Symbian^3, Harmattan a spol.
  • 18:00 – Robert Varga, vývojář – Kuchařka pro vývojáře Windows Phone aplikace
  • 19:00 – Igor Šmerda, Nokia – co chystá Nokia pro vývojáře na rok 2012

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Průvodce českými startupy: Mugeaters

S vývojáři mobilních aplikací se už i v Česku roztrhl pytel, byť se často soustředí především na zakázkové aplikace pro české klienty. Tým Mugeaters se vydal odvážnější cestou vlastních aplikací, s nimiž chce prorazit do světa - a už jeho první placená hra Woozzle hlásí statisíce stažení.