Získejte peníze na pouhý nápad. Prague Startup Centre zafinancuje i projekt úplně na začátku

Máte skvělý nápad, ale nulové zázemí? I tak byste mohli dosáhnout na podporu, kterou v rámci svého speciálního programu nabídne inkubátor nově vznikajícího Prague Startup Centre. Půjde o program určený na nadějné studentské startupy, které by jinak vznikaly úplně bez financí po večerech – nebo vůbec.

Něco podobného v Česku dosud nebylo. Prague Startup Centre pomůže několika nadějným projektům najít investora, který zafinancuje jejich úplný začátek. Finance řádově do 100 tisíc korun by měly pokrýt úplný začátek projektů a základní životní potřeby founderů. „Nebude to nic masového. Chceme vytipovat nadějné studentské startupy, bude se to týkat jen těch velmi zajímavých, smysluplných. Bavíme se o jednotkách projektů v rámci jednoho callu,“ říká Jana Hodboďová z centra.

Vybírat bude komise složená z relevantních odborníků, kteří s centrem spolupracují. Cílem bude ověřit, zda je projekt vůbec životaschopný. „Mělo by to pokrýt provoz na 4 – 6 prvních měsíců, financování bude rozprostřeno v čase, všechno bude naprosto individuální, přesně podle potřeb daného projektu,“ říká Hodboďová. Investor dostane ve startupu rozumný podíl – nespolkne ho rozhodně celý, i když hodnota firmy je v počátcích minimální a neexistuje žádný finanční výhled.

Program „peníze na nápad“ bude součástí inkubátoru spuštěného při nově vznikajícím Prague Startup Centre. Pokud se startup ukáže být životaschopný, zapprague startup centreojí se do klasického inkubačního programu, jak ho známe i odjinud – včetně zázemí, konzultací, mentoringu, tréninku obchodních a prodejních dovedností a nároku na tříměsíční pobyt v kancelářích Prague Startup Centre.

Otevře se za měsíc, firmy se už stěhují

Prague Startup Centre je projekt nově zřízený hlavním městem, který má za cíl sdružovat pražskou startupovou komunitu. Provozovatelem je Czech ICT Alliance se záštitou Magistrátu hlavního města Prahy a za podpory agentury CzechInvest, sídlí v samotném centru města, v Paláci Adria na rohu Jungmannovy a Národní.

V současnosti finišuje příprava kanceláří na ploše 500m2. Ty se oficiálně otevřou na začátku března, první firmy se do nich již nastěhovaly a další přibudou v následujících týdnech. Kromě inkubátoru nabídne firmám pomoc s hledáním investora či podporu při expanzi v rámci Czech ICT Incubator at Silicon Valley, a různé akce. První z nich můžete navštívit už ve čtvrtek v rámci Startup Europe Week.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak hledají startupy klienty… A hlavně kde

Řada startupových pitchů, kempů, hubů i mezinárodní úspěchy třeba v Sillicon Valley – české startupy se mají čím pochlubit. Těm zkušeným se daří zákazníky lovit po celém světě. Jenže jak dlouho jejich zakladatelům trvá, než se z neznámých nadšenců pracujících zadarmo změní v příští Marky Zuckerbergy? A existuje vůbec nejlepší postup, jak konečně velkého platícího zákazníka najít – na to jsme se ptaliněkolika úspěšných.