Ze čtyřicítky firem zbyl jen pár. Brněnský Innovation Park rozšiřují Jobote a Comprimato

Ze čtyřiceti přihlášených nakonec porota Jihomoravského inovačního centra vybrala jen dvojici startupů. Třetí naděje MachineLogIT vypadla až v posledním kole.

Nováčci v inkubátoru nejsou ale úplní začátečníci. Jobote už prošlo jarním StarCubem a během pilotního provozu jeho služeb využilo víc než sedmnáct firem. Plán zní ale jasně – Startup se musí pořádně rozjet do konce roku.

Princip personalistického projektu je jednoduchý – firmy mohou vyhledávat nové lidi pomocí sítí svých stávajících zaměstnanců. “Do minulého týdne mohli doporučovat zaměstnance jen lidé z firmy, ale dnes už to může dělat i veřejnost,” říká Jason Bedore, spoluzakladatel firmy s tím, že dokáží snížit náklady na shánění lidí o pětasedmdesát procent.

Nadějný  startup přilákal už i investora. Třetinový podíl získal Jan Všianský, který se do projektu zapojil i sám, jako třetí do party. Trojici tak momentálně doplňuje ještě druhý zakladatel Tomáš Horáček.

comprimat

Druhou partičkou který bude okupovat kanceláře, v nichž vyrostl třeba kultovní brněnský Y Soft a další jihomoravské IT legendy, jsou místní Comprimato. Ti mají ambiciózní plán.

“Chceme zlevnit a zrychlit profesionální komprimaci videa,” tvrdí zakladatel Jiří Matela. Konzultanti brněnské scény Comprimatu věří a zařadilo mladý startup i do prvního katalogu nejnadějnějších technologických firem střední Evropy.

Kořeny startupy sahají do první dekády jednadvacátého století a v podstatě za to může Matelova diplomová práce, která ho nasměrovala ke komprimaci videa. Po pěti letech už má hotové i doktorské studium a jeho čtyřměsíční startup zajímá investory.

“Dokážeme v podstatě komprimovat profesionální video rychle jako kdybyste měli speciální grafickou kartu a levně, jako by šlo o běžné obrázky,” vysvětluje Matela. Jejich řešení umí komprimovat video čtyřikrát rychleji než současné služby. Seed investici by rádi využili pro expanzi na americký trh.

Oběma startupům navíc jako uvítací bonus zaplatí inkubátor cestu a lístky na říjnový Pioneers Festival ve Vídni, který na vyhlášení výsledků “přijímaček” do Innovation Parku prezentoval jeho ředitel Tim Röhrich.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Na přihlášky do letošních Rozjezdů zbývá poslední týden

T-Mobile pořádá třetí ročník soutěže Rozjezdy na podporu podnikatelských začátečníků, letos poprvé také se studentskou kategorií. Celkem 84 vítězů získá od operátora finanční příspěvek a služby zdarma, od Samsungu potřebné technické vybavení a od České spořitelny podnikatelský účet na pět let zdarma - vše v celkové hodnotě 9 milionů.