Zdroje potvrzují miliardovou akvizici Twitch.tv Googlem

Twitch, známá platforma pro živé streamování počítačových her, má cenu 1 miliardu dolarů. Tedy alespoň pro Google, který jej podle zatím neoficiálních zpráv za tuto částku kupuje.

Platforma Twitch.tv, na které hráči streamují přenosy svých her a dosahují i milionové sledovanosti, by brzy měla patřit Googlu. Podle serveru VentureBeat akvizici, kterou vede YouTube a v níž Google za Twitch zaplatí kolem miliardy dolarů, znovu potvrdily zdroje obeznámené s jednáními mezi oběma společnostmi.

Akvizice nicméně prozatím nebyla oznámena oficiálně, ani není jasné, kdy oznámena bude. O tom, že se o podobném obchodu jedná, a že by měl být na spadnutí, se ale objevily zprávy již v květnu. Obchod by měl významně proměnit i samotný portál YouTube. Ten je v současnosti založen především na uploadu videí, akvizice Twitche by však měla pomoci tomu, aby konečně prorazil i ve streamování videa, kde se mu i přes mnohé snahy a investice v řádu milionů dolarů doposud příliš nedaří.

Naopak Twitch.tv má mezi hráči ohromnou oblibu a pro své streamy většina z nich volí právě tuto platformu. Návštěvníků, kteří streamy sledují, má služba asi 50 milionů měsíčně, uživatelů, kteří sami streamují, je asi 1,1 milionu. Například letos v březnu se Twitch podle měření Sandvine podílel na internetovém trafficu z 1,35 procenta. Celkem Twitch měsíčně svému obecenstvu zprostředkuje asi 13 miliard minut videa, což přináší ohromný potenciál pro reklamu.

Twitch byl založen v roce 2011 a od investorů od té doby na své fungování vybral asi 35 milionů dolarů.

Total
0
Shares
Další články