Zařadí se Evernote do klubu miliardových startupů?

Necelé čtyři roky po spuštění beta verze zažívá aplikace Evernote masivní páté kolo financování. Očekávají se investice ve výši až 100 milionů dolarů, čímž by hodnota společnosti překonala magickou hranici jedné miliardy dolarů.

Aplikace Evernote si získala popularitu díky tomu, že umožňuje svým uživatelům efektivně přidávat a spravovat každodenní poznámky všeho druhu. Ty se navíc ukládají do cloudu, takže je mají uživatelé k dispozici odkudkoli.

Podle zdrojů serveru TechCrunch obeznámených s děním ve společnosti probíhá právě teď v Evernote páté kolo financování, při kterém by mohlo od investorů přitéci dalších 50 až 100 milionů dolarů. Žádné konkrétní informace ani jména investorů zatím oficiálně známé nejsou, v Silicon Valley je však údajně o toto kolo financování velký zájem.

Spekuluje se, že v popředí by mohla stát investiční skupina Meritech, která už podle jednoho zdroje podepsala se startupem konkrétní podmínky. Všeobecně se očekává, že i páté kolo financování proběhne úspěšně a jeho výsledek budeme znát během několika týdnů.

Protože Evernote není v pozici, kdy by nové peníze nutně potřeboval, pravděpodobně je použije na další expanzi na mezinárodní trh, například do Číny. Podle údajů z prosince 2011 má v současnosti aplikace dvacet milionů uživatelů, kteří se pohybují na nejrůznějších platformách – Mac, Windows, iOS, Android, webové prohlížeče, BlackBerry, Windows Phone 7 a další.

Via TC

Total
0
Shares
Další články