Zařadí se Evernote do klubu miliardových startupů?

Necelé čtyři roky po spuštění beta verze zažívá aplikace Evernote masivní páté kolo financování. Očekávají se investice ve výši až 100 milionů dolarů, čímž by hodnota společnosti překonala magickou hranici jedné miliardy dolarů.

Aplikace Evernote si získala popularitu díky tomu, že umožňuje svým uživatelům efektivně přidávat a spravovat každodenní poznámky všeho druhu. Ty se navíc ukládají do cloudu, takže je mají uživatelé k dispozici odkudkoli.

Podle zdrojů serveru TechCrunch obeznámených s děním ve společnosti probíhá právě teď v Evernote páté kolo financování, při kterém by mohlo od investorů přitéci dalších 50 až 100 milionů dolarů. Žádné konkrétní informace ani jména investorů zatím oficiálně známé nejsou, v Silicon Valley je však údajně o toto kolo financování velký zájem.

Spekuluje se, že v popředí by mohla stát investiční skupina Meritech, která už podle jednoho zdroje podepsala se startupem konkrétní podmínky. Všeobecně se očekává, že i páté kolo financování proběhne úspěšně a jeho výsledek budeme znát během několika týdnů.

Protože Evernote není v pozici, kdy by nové peníze nutně potřeboval, pravděpodobně je použije na další expanzi na mezinárodní trh, například do Číny. Podle údajů z prosince 2011 má v současnosti aplikace dvacet milionů uživatelů, kteří se pohybují na nejrůznějších platformách – Mac, Windows, iOS, Android, webové prohlížeče, BlackBerry, Windows Phone 7 a další.

Via TC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jakub Nešetřil: Pořád je větší šance, že nám to nevyjde

...jenom už není tak beznadějná, říká s mírnou nadsázkou spoluzakladatel startupu Apiary. Po získání 1,63 milionu dolarů od významných investorů se tenhle lidsky i podnikatelsky sympatický tým stal v Česku tak trochu hrdiny. Podle Jakuba Nešetřila je ale mylná představa, že už to "mají v kapse". Co taková investice doopravdy znamená a co na české naděje čeká v dalších měsících a letech?
Přečtěte si více

Jan Laštůvka z MonkeyData: Spouštíme globální expanzi, chceme být světovou jedničkou

Ostravský startup MonkeyData v září oslavil první narozeniny. A že bylo co oslavovat. Za rok v byznyse obsluhuje více než 1300 e-shopů jen v České republice, získal investici ve vyšším řádu stovek tisíc dolarů (což oceňuje firmu na 80 až 150 milionů korun) a s aktualizovanou aplikací se teď chystá na globální expanzi.
Přečtěte si více

Polemika na obranu českých a slovenských startupů

Cítím potřebu se našich startupů a lidí, kteří kolem stojí, trochu zastat. Tenhle názor ve mě zrál už dlouho, jeho sepsání ale napomohly diskuze na řadě nejmenovaných facebookových profilů - třeba o tom, že "česká startupová scéna neexistuje" a jde jen o neúspěch, "na který spousta lidí vsadila svůj tiket". Rejpat do startupů je totiž v módě a obhájci moc slyšet nejsou, tak zkusím trochu srovnat síly, i když ve výsledku třeba bude pravda někde uprostřed.