Zahrajte si na investora ve hře Venture Crapital

Obě strany sporu o to, zda se s očekávanou vlnou vstupů mladých technologických firem na burzu posouváme do dalšího stádia investiční bubliny, dál získávají zaryté příznivce i odpůrce. Obě strany ale může pobavit hříčka nazvaná Venture Crapital.

Venture Crapital je jednoduchá HTML5 hra, která vznikla na Hackathonu v rámci konference TechCrunch Disrupt. Její tvůrci (Dmitri Cherniak, Adrian Sanders, Wylie Conlon a Chris Bliss) sami pracují na různých startupech, to jim ale nezabránilo pobavit se na účet investorů. Ve hře se vžijete do kůže venture investora s miliony dolarů na účtě, které pak můžete házet po jednotlivých startupech.

Svoje peníze ovšem musíte vybrat dřív, než se bublina kolem každého projektu příliš nafoukne a splaskne. Hra přitom zároveň generuje vtipné titulky na fiktivním TechCrunchi, které vám mohou napomoci předvídat osud jednotlivých firem nebo celého odvětví. Třeba když trhy ovládne panika z bubliny, zaručeně to pár firem odnese. A když splaskne jedna velká bublina, obvykle se přidá i pár dalších.

Samozřejmě čím víc peněz máte, tím víc jich můžete rozházet – prostě jako ve skutečnosti. Vývoj hry můžete také sledovat na Twitteru prostřednictvím (poněkud pustého) účtu @VentureCrap.

Via TC

Total
0
Shares
Další články