Z projektu Allegro App Pool vzešla první aplikace, Hotel.cz

V App Store je v těchto dnech ke stažení první aplikace z dílny projektu Allegro App Pool, kterým Allegro zaměřilo svou pozornost na menší vývojáře ve snaze objevit a využít jejich potenciál a nápady. Aplikaci připravilo studio The Funtasty a umožňuje vyhledávání a rezervaci hotelů v okolí.

Nová aplikace ubytovacího portálu Hotel.cz umožňuje hledání hotelů v okolí a rezervaci ubytování přímo z mobilu. “Už nyní je na Hotel.cz 7 procent rezervací odesláno z mobilního zařízení a podle našich statistik tento poměr neustále roste, proto chceme dát uživatelům pohodlnější způsob rezervace,” říká Jan Davídek, Managing Director Hotel.cz. Cílem aplikace určené pro iOS je usnadnění rezervací lidem, kteří jsou na cestách a potřebují z mobilního telefonu rychle najít vhodný hotel a jednoduše provést rezervaci. Během pár týdnů bude dostupná i další verze obohacená o další funkce.

Za vývojem aplikace, který trval tři měsíce, stojí studio The Funtasty v čele s Lukášem Strnadelem. Spolupráce byla navázána prostřednictvím projektu Allegro App Pool, v rámci kterého hledá Allegro nové vývojáře nebo nápady pro projekty ve svém portfoliu: “Projekt jsme spustili před několika měsíci a aplikace pro Hotel.cz je první vlaštovkou. Aktuálně dokončujeme aplikaci pro Spa.cz a připravujeme marketingovou podporu pro už spuštěné aplikace,” vysvětluje Jiří Budinský, projektový manažer Allegro App Pool.

Stoupající význam m-commerce je patrný i u dalších projektů, které spadají pod Allegro Group: “Návštěvy přes mobilní zařízení nákupního rádce Heureka.cz tvoří aktuálně 9 procent celkové návštěvnosti, což je meziročně trojnásobný nárůst. Lidé ovšem své mobily využívají i k samotnému nákupu, na obchodním portále Aukro.cz přes mobily už utratili téměř 170 milionů korun,” říká Michaela Papežová, PR manažerka Allegro Group.

Total
0
Shares
Další články