YouTube usnadní fundraising, propojuje se s Kickstarterem

YouTube nyní tvůrcům videa oficiální cestou umožňuje, aby jej propojili se stránkou svého projektu na crowdfundingových webech Kickstarteru či Indiegogo.

Odkazy na tyto stránky budou podporovány ve funkci tzv. anotací. Pokud tápete, anotace jsou poznámky zobrazující se v určitém čase videa v určité jeho oblasti, často obsahující link na externí stránku nebo na jiné video. Ve své podstatě nejde o žádnou novinku, anotace již tímto způsobem řada tvůrců využívala. S novinkou ovšem anotace budou získávání finančních prostředků prostřednictvím videa více podporovat, “fundraising project” totiž bude přímo jednou z možností v menu nabízejícím různé typy anotací.

Příklad anotace typu fundraising

YouTube bude podporovat přímé odkazy na stránky projektů na Indiegogo a Kickstarteru. Pokud si majitel videa nenastaví anotaci jinak, nebude uživatel odveden z YouTube pryč, ale stránka projektu se mu otevře v novém tabu či okně prohlížeče. Více informací o poznámkách lze nalézt v návodu na YouTube, příklady různých projektů spolupracujících s YouTube zase najdete na stránkách Kickstarteru v sekci YouTube.

Via YouTube, TC

Total
0
Shares
Další články