Yahoo koupilo Sparq. Startup zavře, lidi si nechá

Marissa Mayer si k začátku roku pořídila další mozky a šikovné ruce. Včera oznámilo Yahoo, že kupuje tříletý startup Sparq.

Za tři roky nasbíral Sparq, dvanáctičlenný tým ze Seattlu, 1.7 milionu dolarů. Jeho technologie umožňovala linkovat z e-mailu nebo katalogů rovnou na objednávací stránku v mobilní aplikaci. Marissa Mayer tak rozšiřuje řady svých mobilních vývojářů. Projekt Sparq tím ale končí.

sparq

V Yahoo se tak dějí věci. Minulý týden byl vyhozený výkonný ředitel. Henrique de Castro byl vykázán z Marissina hájemství kvůli zklamání z růstu reklamních příjmů. “Udělala jsem těžké rozhodnutí, ale Henrique by měl opustit společnost,” komentovala velká šéfka svůj krok.

Právníci a účetní ale považují zlatý padák, který de Castro dostal, za extrémně vysoký. V součtu si za čtrnáct měsíců ve firmě vydělal včetně padáku víc než sto milionů dolarů.

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Code.org: Mark, Bill a další o tom, proč byste se měli naučit programovat

Každý by se měl naučit programovat, protože programování vás naučí přemýšlet. Americká nezisková organizace Code.org se s pomocí Marka Zuckerberga, Billa Gatese, Jacka Dorseyeho, Gabea Newella, nebo také třeba will.i.ama a mnoha dalších snaží pozvednout úroveň výuky programování a samozřejmě také zájem o programování obecně. Tohle video je opět naprosto boží a must see záležitost!
Přečtěte si více

Jan Laštůvka z MonkeyData: Spouštíme globální expanzi, chceme být světovou jedničkou

Ostravský startup MonkeyData v září oslavil první narozeniny. A že bylo co oslavovat. Za rok v byznyse obsluhuje více než 1300 e-shopů jen v České republice, získal investici ve vyšším řádu stovek tisíc dolarů (což oceňuje firmu na 80 až 150 milionů korun) a s aktualizovanou aplikací se teď chystá na globální expanzi.