Y Soft investuje 2,3 milionu dolarů do českých startupů GreyCortex a Lumitrix

Y Soft Ventures dnes oznámili investici v celkové výši 2,3 milionu dolarů do technologických společností GreyCortex (1,3 milionu USD) a Lumitrix (1 milion USD). Obě společnosti vznikly a sídlí v České republice.

Y Soft Ventures, investiční divize softwarové firmy Y Soft, chce investovat do startupů, které jednak vyvíjí inovativní řešení pro firemní zákazníky a zároveň mají nakročeno ke globálnímu obchodnímu úspěchu. Zaměřuje se na projekty, které kombinují hardware a software a zároveň mají široké možnosti uplatnění.

„GreyCortex i Lumitrix do naší investiční strategie perfektně zapadají. Pomohou nám tak realizovat naši vizi středoevropské komunity propojující mladé technologické firmy s externími investory,“ vysvětluje Miloš Sochor z Y Soft Ventures, proč se skupina rozhodla investovat právě do nich.

ysoft_img

Kromě investice jim nabídne mentoring, přístup k výrobním kapacitám i sdílení globálních obchodních kanálů. Navíc na rozdíl od jiných interních investičních fondů nabízí spolupráci i externím investorům.

Videomapping moderně

Lumitrix vyvíjí a vyrábí softwarové a hardwarové řešení pro videomapping. Pod označením Lumitrix T nabízí outdoorový projekční systém, který dnes využívají zákazníci v různých oblastech od retailu přes zábavní průmysl po municipality.

Oproti klasickému videomappingu má několik unikátních vlastností, jako integraci skeneru a možnost připojit projekční zařízení online prostřednictvím sítě GSM. Díky tomu mohou grafici vzdáleně získávat data o povrchu objektu, na nějž připravují projekci. Projekci také lze ovládat přes web nebo mobilní aplikaci.

„Dnes je využití videomappingu omezeno především na zábavní průmysl. My jsme přesvědčeni, že se správnými funkcionalitami mají videomappingová řešení silný byznysový potenciál v řadě dalších oblastí. Naší ambicí je dokázat to na celosvětové úrovni,“ říká Lukáš Brus, CEO společnosti.

Investici firma využije k vybudování globálních obchodních kanálů, hledání nových obchodních příležitostí a k dalšímu vývoji, včetně integrace svého řešení s technologiemi IoT využívaných v rámci konceptu smart cities.

Strojovým učením na bezpečnost sítě

GreyCortex vyvíjí řešení Mendel pro analýzu a forenzní monitoring síťového provozu. Jinými slovy využívá umělé inteligence a principu strojového učení: nejdříve analyzuje v rámci sledovaného síťového provozu standardní vzorce chování. Díky nim je pak schopen v reálném čase identifikovat anomální jevy, které značí možnou bezpečnostní hrozbu. Řešení zároveň poskytuje komplexní data o provozu a výkonu sítě a aplikací.

Řešení je určené středním a velkým podnikům, které díky němu získají autonomní systém pro identifikaci bezpečnostních a provozních hrozeb a rychlou odezvu v případě jejich detekce.

Analýza síťového provozu patří mezi poměrně mladé technologie s ohromným obchodním potenciálem. Hlavní přidaná hodnota řešení Mendel spočívá v zapojení pokročilé umělé inteligence. Díky tomu svým zákazníkům dokážeme nabídnout univerzální řešení pro zabezpečení a monitoring sítě,“ říká Petr Chaloupka, CEO firmy. Mezi jeho zákazníky dnes patří Národní bezpečností úřad či mexická univerzita UACM.

Investice Y Soft Ventures podpoří GreyCortex při posilování týmů, které se věnují výzkumu a vývoji a zákaznické podpoře. Mimo jiné tak pomůže akcelerovat vývoj nových funkcí právě v rámci řešení Mendel.

Total
0
Shares
Další články