Workshop ukáže, jaké výhody startupy získají od TechStars

Velmi zajímavé výhody plynoucí ze členství v prestižní Global Accelerator Network se nyní dostanou i českým startupům. Protože se ale o tomto programu u nás dosud mnoho nevědělo, představí celý systém podrobněji večerní video workshop naplánovaný na 12. července. Zúčastnit se můžete z několika míst v Česku i na Slovensku.

Tentokrát jsme si zavádějícím titulkem vypomohli záměrně, protože zatímco nejslavnější akcelerátor TechStars alespoň některé startupy znají, zkratka GAN označující Global Accelerator Network zatím v našich končinách takřka nikomu nic neříká. Tento program před časem vymysleli právě zakladatelé TechStars, aby mohly i ostatní akcelerátory na světě nabídnout svým svěřencům podobně kvalitní úroveň mentoringu, služeb a přidružených výhod.

V Česku se nově stal členem této sítě StartupYard a podle všeho stejným směrem nevyhnutelně směřuje Node5, který by měl svůj akcelerátor rozjet od začátku příštího roku. Pokud vás zajímá, co tato novinka reálně znamená pro startupy z Česka i případné zájemce ze Slovenska a odjinud, vydejte se 12. července od 18:00 na jedno z míst, kde bude workshop probíhat (seznam se postupně doplňuje):

  • Praha – Node5, Radlická 50
  • Brno – JIC, U Vodárny 2 (StarCube místnost)
  • Hradec Králové – TC HK, Piletická 486/19
  • Ostrava – VŠB-TU, Studentská 6202/17
  • Bratislava – The Spot, Námestie SNP 30

Co vás na workshopu čeká? Patrick Riley, šéf programu GAN, se živě spojí s účastníky a vlastními slovy prozradí více informací o samotném programu. Proč vznikl, jaká je jeho budoucnost, ale především jaké výhody mohou čerpat české startupy. Během on-line konference bude dost času na zodpovězení otázek ze všech připojených míst, celá akce by měla být interaktivní a neměla by trvat déle než dvě hodiny.

Součástí akce bude i vystoupení zakladatelů startupu Verbalizeit, kteří právě nyní sedí v TechStars a popíší, jak výhody programu sami využívají. Po ukončení hovoru s Patrickem, bude také čas na představení účastníků mezi sebou, Node5 představí svůj pilotní program Summer of Startups i nový akcelerační program a cílem je také seznámit české a slovenské startupy s možnostmi, které na ně čekají za hranicemi, až jim začnou být tuzemské inkubátory a akcelerátory příliš těsné.

Registrovat na akci se můžete na této stránce, oficiálním hashtagem je #cshangout (Czech & Slovak Hangout). Podrobný program akce najdete na stránkách Node5.

Total
0
Shares
Další články