Workday, HR gigant ze Silicon Valley, koupil český startup Stories

Americká společnost Workday specializující se vývoj cloudového softwaru na práci s finančními a lidskými zdroji, za nezveřejněnou částku koupila český startup Stories. Ten vznikl jen před dvěma lety s cílem pomocí automatizované práci s daty radikálně změnit řízení velkých firem.

Stories, založen trojicí Vojtou Ročkem, Filipem Douškem a Petrem Fedoročkem (na úvodní fotce zleva) automaticky vyhledává finančně nejdůležitější trendy, zpracovává je v příběhy a umožňuje s nimi dále pracovat v rámci celé organizace. S dostatečným časovým předstihem by tak měl detekovat nové trendy a zvyšovat výkonnost a správné rozhodování napříč firmou.

„Jsem nadšen, že můžu oznámit další krok vpřed naší analytické cestě pomocí akvizice Stories.bi, jednoho z nejinovativnějších hráčů analytického prostoru,“ uvedl na blogu Pete Schlampp, viceprezident Workday. Pro společnost je akvizice součástí investic do rozšíření analytických kapacit jejich produktů.

„S přibráním tohoto neuvěřitelného týmu a technologie budeme schopni zlepšit naše analytické produkt, aby byly inteligentnější a naše UX víc konverzační. To znamená, že naši zákazníci mohou najít ještě více možností na zlepšení jejich byznysu bez potřeby přehrabávání se daty nebo čekání na detailní reporty,“ pokračoval dále Schlampp.

Částka akvizice nebyla zveřejněna. Avšak již v začátku podnikání Stories oznámilo seed investici od společnosti Logio ve výši 15 milionů korun za 12,5procentní podíl s valuací o hodnotě 120 milionů korun – což znamená, že současná prodejní suma bude pravděpodobně mnohem vyšší.

„O investici do takového projektu jsme nepochybovali. Díky spolupráci můžeme spojit naše dosavadní zkušenosti a nabídnout klientům komplexnější řešení,“ uvedl tehdy CEO Logia, Tomáš Formánek.

Současný tým Stories

„Stories.bi se specializuje na rozšířenou analýzu, přístup využívající technologie strojového učení a umělé inteligence na automatizaci analýz a poskytování informací o tom, co se děje s byznysem. Stories.bi to navíc dělá identifikací hlavních trendů, problémů a příležitostí v organizaci, a pak poskytuje personalizované insighty byznysovým uživatelům,“ pokračoval dále Schlampp.

Pro Workday, kterého akcie se obchodují na burze a aktuálně společnost oceňují na 26 miliard dolarů, nejde o první podobou akvizici podobně zaměřeného startupu. Minulý měsíc firma oznámila koupi Rallyteam (startup pomáhající firmám udržet si talentované zaměstnance díky propojování s největšími interními výzvami) a také Adaptive Insights (poskytovatele cloudového byznys nástroje na plánování a finanční modeling).

Workday je přední poskytovatel cloudových řešení pro finance a lidské zdroje. V současnosti má více než 8 600 zaměstnanců po celém světě, kteří se starají o klienty jako 21st Century Fox, Airbnb, Cushman & Wakefield, Netflix nebo WeWork.

Total
0
Shares
Další články