Women Startup Competition hledá nejlepší startup se ženou v čele

Startuje přihlašování do 8. ročníku startupové soutěže Women Startup Competition Prague. Ta je určena pouze pro projekty s alespoň jednou ženou mezi zakladateli. Přihlašování do soutěže potrvá do 8. února. Finále a oficiální vyhlášení vítěze se uskuteční 25. února.

Loňský ročník soutěže vyhrál slovenský projekt Spacemanic, který do kosmu vypouští tzv. nanosatelity sestavené podle přání zákazníka. „Osobne mi účasť v WSC mnoho priniesla. Vďaka výhre sa nám podarilo získať množstvo zaujímavých kontaktov a dostať náš startup do povedomia. Určite však nemôžem opomenúť skúsenosti a poznatky, ktoré sme nabrali počas bootcampu. Nápady a triky, ktoré nám mentori poskytli využívame dodnes,” řekla Petra Chudíková, zakladatelka a šéfka Spacemanic.

„Chceme, aby se ženy nepodceňovaly, aby viděly, že je možné se ve startupovém světě prosadit. Loňský ročník dokonce ukázal, že české a slovenské podnikatelky mohou mít doslova astronomický potenciál,” uvedla Jana Hodboďová, spoluorganizátorka soutěže.

Finalisté soutěže se ještě den před samotným vyhlášením zúčastní bootcampu, kde se budou vzdělávat až v 6 oblastech: sales a marketing, finance, byznys plán, jak jednat s investory, právo a trénink prezentačních dovedností. Setkají se tam také s investory či úspěšnými podnikateli a zkušenými odborníky z mnoha oblastí. Následující den je čeká prezentace před porotou a slavnostní vyhlášení nejlepších projektů. Vítězný tým získá kromě medializace projektu také cenné kontakty a věcné ceny.

„Ve Vodafonu podporujeme ženy i startupy dlouhodobě a ve Women Startup Competition se potkává obojí. Přihlášené startupy totiž musí mít mezi svými zakladateli alespoň jednu ženu. Desítky přihlášených projektů jsou důkazem, že ženy se pouštějí do podnikání opravdu s vervou. Navíc všechny soutěžící prezentují své projekty s neuvěřitelným nadšením, díky kterému má celá soutěž velmi přátelskou atmosféru. Každým rokem tu přitom vidíme ambicióznější projekty, které mají úspěch i na mezinárodní úrovni. Odvaha podnikat je v současné těžké době opravdu důležitá a stojí za to ji podpořit.“ řekla Zuzana Holá, ředitelka korporátní komunikace a udržitelnosti Vodafonu.

Finálovými projekty uplynulých ročníků soutěže jsou dnes úspěšné projekty jako Grason, Snuggs, DayTrip či Frusack a další.

O soutěži Women Startup Competition

Soutěž Women Startup Competition funguje v České republice od roku 2017, jejím hlavním cílem je zviditelnit a ocenit mladé firmy vedené ženami a motivovat další, aby se do podnikání pustily.  Přihlásit se může jakýkoliv startup, ve kterém je zakladatelkou či spoluzakladatelkou žena. Účast ve finále může vybraným projektům přinést zájem investorů, poskytnout důležité kontakty a zajistit potřebnou publicitu. Den před finálovým večerem se soutěžící tradičně účastní půldenního bootcampu, který se zaměřuje na dílčí stránky podnikání a jednotlivé týmy propojuje s odborníky a mentory z praxe. Součástí je také trénink prezentačních dovedností. Soutěž spoluorganizuje Vodafone Nápad roku společně s Pavlínou Zychovou z MyStay, která se stala ambasadorkou pro Českou republiku po vlastní účasti v soutěži v Budapešti v roce 2015.

Partnery akce je společnost Vodafone, agentura CzechInvest a společnost Microsoft.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

IBM, SAP, Seznam. Korporace v Česku lákají startupy na služby i peníze

Zájem o startupy v Česku roste a úměrně s tím přibývají i možnosti jejich financování. V současné době má tak začínající tým na výběr hned z několika zdrojů peněz. Pokud ale nechce peníze od státu ani Tomia Okamury, může se stále častěji obrátit i na velké firmy. Ty se totiž probírají ze sladkého snu všemocnosti a zjišťují, že jejich komplikované procesy a struktury je potřeba okysličit - pomocí nápadů od malých firmiček někde tam dole.
Přečtěte si více

Chris Burry v Praze poradí startupům a představí nový fond

Jak získat mezinárodní zákazníky a uspět u investorů v Silicon Valley? Na tuto otázku by měl odpovědět praktický seminář pořádaný US Market Access Center a Czech ICT Alliance. Nabídne rady, jak uspět při hledání investice a získávání klientů a partnerů na složitém americkém trhu, a součástí akce bude i prezentace nového fondu pro investice do evropských startupů.