Women Startup Competition hledá nejlepší startup se ženou v čele

Startuje přihlašování do 8. ročníku startupové soutěže Women Startup Competition Prague. Ta je určena pouze pro projekty s alespoň jednou ženou mezi zakladateli. Přihlašování do soutěže potrvá do 8. února. Finále a oficiální vyhlášení vítěze se uskuteční 25. února.

Loňský ročník soutěže vyhrál slovenský projekt Spacemanic, který do kosmu vypouští tzv. nanosatelity sestavené podle přání zákazníka. „Osobne mi účasť v WSC mnoho priniesla. Vďaka výhre sa nám podarilo získať množstvo zaujímavých kontaktov a dostať náš startup do povedomia. Určite však nemôžem opomenúť skúsenosti a poznatky, ktoré sme nabrali počas bootcampu. Nápady a triky, ktoré nám mentori poskytli využívame dodnes,” řekla Petra Chudíková, zakladatelka a šéfka Spacemanic.

„Chceme, aby se ženy nepodceňovaly, aby viděly, že je možné se ve startupovém světě prosadit. Loňský ročník dokonce ukázal, že české a slovenské podnikatelky mohou mít doslova astronomický potenciál,” uvedla Jana Hodboďová, spoluorganizátorka soutěže.

Finalisté soutěže se ještě den před samotným vyhlášením zúčastní bootcampu, kde se budou vzdělávat až v 6 oblastech: sales a marketing, finance, byznys plán, jak jednat s investory, právo a trénink prezentačních dovedností. Setkají se tam také s investory či úspěšnými podnikateli a zkušenými odborníky z mnoha oblastí. Následující den je čeká prezentace před porotou a slavnostní vyhlášení nejlepších projektů. Vítězný tým získá kromě medializace projektu také cenné kontakty a věcné ceny.

„Ve Vodafonu podporujeme ženy i startupy dlouhodobě a ve Women Startup Competition se potkává obojí. Přihlášené startupy totiž musí mít mezi svými zakladateli alespoň jednu ženu. Desítky přihlášených projektů jsou důkazem, že ženy se pouštějí do podnikání opravdu s vervou. Navíc všechny soutěžící prezentují své projekty s neuvěřitelným nadšením, díky kterému má celá soutěž velmi přátelskou atmosféru. Každým rokem tu přitom vidíme ambicióznější projekty, které mají úspěch i na mezinárodní úrovni. Odvaha podnikat je v současné těžké době opravdu důležitá a stojí za to ji podpořit.“ řekla Zuzana Holá, ředitelka korporátní komunikace a udržitelnosti Vodafonu.

Finálovými projekty uplynulých ročníků soutěže jsou dnes úspěšné projekty jako Grason, Snuggs, DayTrip či Frusack a další.

O soutěži Women Startup Competition

Soutěž Women Startup Competition funguje v České republice od roku 2017, jejím hlavním cílem je zviditelnit a ocenit mladé firmy vedené ženami a motivovat další, aby se do podnikání pustily.  Přihlásit se může jakýkoliv startup, ve kterém je zakladatelkou či spoluzakladatelkou žena. Účast ve finále může vybraným projektům přinést zájem investorů, poskytnout důležité kontakty a zajistit potřebnou publicitu. Den před finálovým večerem se soutěžící tradičně účastní půldenního bootcampu, který se zaměřuje na dílčí stránky podnikání a jednotlivé týmy propojuje s odborníky a mentory z praxe. Součástí je také trénink prezentačních dovedností. Soutěž spoluorganizuje Vodafone Nápad roku společně s Pavlínou Zychovou z MyStay, která se stala ambasadorkou pro Českou republiku po vlastní účasti v soutěži v Budapešti v roce 2015.

Partnery akce je společnost Vodafone, agentura CzechInvest a společnost Microsoft.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Seznam na pondělí chystá odpoledne pro začínající firmy

Lidé ze společnosti Seznam.cz v pondělí 8. října v TechSquare prozradí tipy a triky ze zákulisí, které se budou zaručeně hodit při rozjezdu podnikání: jak pracovat s nápadem, jako postavit produkt a návrh webu pro uživatele, jaké mají vlastní zkušenosti s rozjezdem. Účastníci budou mít také možnost si s každým přednášejícím sednout samostatně.