Wolt oznamuje investici 160 milionů dolarů na financování mezinárodního růstu

Wolt, společnost na doručování jídla sídlící v Helsinkách ve středu oznámila, že v rámci nových investičních kol získala prostředky ve výši 160 milionů dolarů. Financování se skládá ze dvou předem nezveřejněných kol. Tyto zahrnovaly poslední Series C investici ve výši 130 milionů dolarů od společnosti ICONIQ Capital a předchozí Series B investici vedenou 83North. Ve zmíněných kolech do Woltu investovaly také Highland Europe, EQT Ventures a Lifeline Ventures. Wolt nové prostředky použije k pokračování v investicích spojených s dalším růstem a expanzí.

“Očekává se, že trh online doručování jídla do roku 2030 vzroste z dnešních 35 miliard dolarů na 365 miliard dolarů, což pro společnosti, jako je Wolt, znamená obrovskou globální příležitost. Nicméně, ačkoliv téměř každý hráč v tomto odvětví dosahuje extrémně silného růstu, je z dlouhodobého hlediska zároveň velmi složité stavět tento business tak, aby byl funkční. A právě na tuto skutečnost se ve Woltu soustředíme. Nové investiční kolo svědčí o tom, jak daleko jsme se v tomto ohledu posunuli a kolik nás toho v budoucnu ještě čeká.”,  říká Miki Kuusi, spoluzakladatel a CEO Woltu.

Miki Kuusi

Zhruba před rokem působil Wolt ve 4 skandinávských zemích a 10 městech. Od té doby však expandoval do dnešních 15 zemí a 50 měst napříč EMEA regionem. Wolt nabízí doručení jídla skrze svou vlastní technologii. Platforma optimalizuje logistiku v reálném čase a umožňuje tak doručovat jídlo velice efektivně.

“Wolt je v mnoha ohledech jedinečnou společností. Obzvláště nás přitahoval přesvědčivý operační model s mimořádně zvládnutou efektivitou a celkovou ekonomikou. Těšíme se na spolupráci se skvělým Wolt týmem, který na globální scéně doručování jídla dosahuje rapidního růstu a expanze, zatímco z dlouhodobého hlediska staví robustní a udržitelný provoz.” říká Greg Stanger, General Partner v ICONIQ Capital.

Wolt byl založen v roce 2014 v Helsinkách a dnes zaměstnává více než 450 lidí v 15 zemích. Společnost pokračuje v rozvoji své technologie společně s týmem vývojářů, který dnes čítá 80 lidí. Kromě toho, že je technologickou společností vybudoval Wolt silné provozní základy. Wolt spolupracuje s více než 5 000 restauracemi a 10 000 partnerskými kurýry v 50 městech.

“Trh s doručováním jídla je neskutečně konkurenční, a každá společnost, která na něm působí s udržitelným business modelem, je velmi vzácná. Wolt je ojedinělým případem a nás opravdu těší výsledky, kterých doposud dosáhl. Jsem rád, že jsem členem správní rady a moc se těším na cestu, která je před námi.” Laurel Bowden, Partner v 83North.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Šance týdne: Startupy Jakuba Havrlanta hledají posily

PHP programátoři, front-end vývojáři, ale taky kreativní redaktor pro internetový magazín. Služby Bileto a Storyous z portfolia skupiny Rockaway hledají posily a nabízejí za tvrdou práci náležitou odměnu, fajn prostředí s příjemnými lidmi a možnost být u toho, když se mění internet.
Přečtěte si více

Česká chytrá peněženka Wallet dostala finanční injekci. V budoucnu tak poradí, na čem ušetřit nebo od koho brát elektřinu

Český startup Wallet postrčí svůj vývoj. Aplikace pro správu peněz teď může sama počítat s vyšším rozpočtem. Získala finanční injekci v řádu stovek tisíc, které jí poslali Michal Illich a Martin Jiřička. Za to dostali dohromady 15procentní podíl a aplikace se chystá na řadu novinek. V budoucnu chce třeba uživatelům radit s výběrem poskytovatelů energií i se zhodnocováním jejich úspor.
Přečtěte si více

Deset nejnesmyslnějších webových služeb

There's and app for that. Tohle rčení zná asi každý a je pravdou, že chudák starý internet se už dnes se stovkami tisíc mobilních aplikací nemůže měřit ani počtem, ani pestrostí použití. Pořád ale má pár zajímavých trumfů v rukávu díky lidem, kteří zřejmě nikdy neslyšeli další zajímavé rčení: To, že můžeš, ještě neznamená, že bys měl.
Přečtěte si více

Czech Indie Power: Kreativita utržená ze řetězu

Jestli se dá nějak shrnout trend mezi českými nezávislými herními tvůrci, byl by to hlavně důraz na fantastickou audiovizuální stránku. Jakub Dvorský proslavil ve světě české herní vývojáře svým originálním vizuálním přístupem už před pěknými pár lety a dnešní hry tomuhle obrázku rozhodně ostudu nedělají.