WhoGotFunded, velice slibná real-time databáze investic

Automatické prohledávání webů i sociálních sítí, neustálá aktualizace, důkladná sémantická analýza a velké plány do budoucna charakterizují projekt WhoGotFunded, který chce poskytnout největší databázi investic na internetu s využitím nejmodernějších technologií.

Služba WhoGotFunded.com by měla být velkým pomocníkem zejména pro novináře, investory, bankéře nebo podnikatele. Jejím cílem je nabídnout vyčerpávající globální přehled uskutečněných investic napříč obory, který se bude opírat o automatické prohledávání internetu. Podle tvůrců projektu by něco podobného ještě před dvěma lety nebylo reálné, se současnými možnostmi v oblasti získávání obrovských objemů dat a jejich analýzy a rozmachu mikroblogování však má být zajištěna dostatečná kvantita i kvalita obsahu.

V závislosti na reakci ze strany veřejnosti se uvažuje také o zapojení komunitních funkcí ve stylu Wikipedie, kdy by uživatelé mohli jednotlivé záznamy sami doplňovat a upravovat, aby pomohli odbourat určité nevyhnutelné množství informačního šumu. Cílem je také transparentnost, takže vždy bude možné snadno zjistit, z jakých zdrojů informace pochází. Službu představuje jednoduché video, které si můžete prohlédnout také ve formě prezentace.

Za projektem stojí společnost Digimind, jejíž zakladatelé mají vlastní zkušenost s rozjezdem malého startupu do podoby firmy o více než 100 zaměstnancích. Za hlavní přednost WhoGotFunded považují to, že se na rozdíl od jiných podobných databází nebudou soustředit jen na Silicon Valley nebo Spojené státy a díky automatickému vyhledávání zvládnou zpracovat velké množství informací.

Via TNW

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Pražská Wayra je otevřena, máme fotky i první dojmy

Tak a je to tu. Třetí plnohodnotný akcelerační program pro startupy se v České republice rozjel a Wayra včera oficiálně odstartovala. Podívejte se alespoň virtuálně dovnitř a dozvíte se i pár bonusových informací o některých přijatých projektech, které se nám podařilo posbírat v rámci společného usrkávání piva.