WhatsApp měl jenom jednoho investora. Blahopřejeme Sequoia Invests

Šedesát milionů dolarů investoval americký fond před třemi lety do celkem zábavného startupu, za kterým stáli dva bývalí zaměstnanci Yahoo.

WhatsApp se držel bokem jak od médií tak od investorů a dvojka z Yahoo Jan Koum a Brian Acton se soustředila hlavně na produkt, který rostl a rostl. Možnost posílat zprávy z mobilu zadarmo přeci jenom osloví ledaskoho. A jejich jediný investor teď může otevírat šampaňské.

Po včerejších událostech mají rázem podíl v miliardové společnosti. Jak s tím naloží nebo jak se Facebook vypořádá s investory teprve uvidíme. Každopádně se prozíravý krok vyplatil. Podíl, který za své peníze dostali není veřejný, ale podle zdrojů serveru VentureBeat se pohybují mezi deseti a dvaceti procenty – to by znamenalo balík kolem tří miliard dolarů.

“Pokud jde o zhodnocení investice, tak tohle je opravdový rekord,” tvrdí Anand Sanwal, šéf VC fondu CB Insights. Naposledy se něco podobného povedlo v případě eBay, kdy se investice ve výši 6,7 milionu dolarů proměnila po vstupu na burzu na 1.9 miliardy.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Projekt Rozečti.se dostal nové funkce, má stovky uživatelů

Vítěz soutěže Nápad roku usilující o zvýšení rychlosti a efektivity čtení prošel rozsáhlejší modernizací a představil některé ze svých dosavadních úspěchů a nejbližších plánů. Mezi nové funkce a vylepšení patří přehlednější uživatelské rozhraní, rozšíření výukových lekcí o nové prvky a doplňková cvičení včetně Předčítače.