Weblings – hra jako nástroj pro upoutání návštěvníků webowek

Weblings je nový projekt, který dělá z brouzdání po internetu fantasy hru a jehož cílem je jediná věc: zábavnou formou poskytnout uživateli další důvod, aby se na konkrétní stránky rád vracel.

Webwars, severoamerická firma z texaského Austinu, spustila v půlce září ambiciózní projekt, který by se rád stal užitečným nástrojem pro internetové stránky a portály, jež se potýkají se stagnující návštěvností svých webovek. Nazývá se Weblings ajde o typ tzv. „vrstvené reality“, jelikož hra samotná běží v rámci vrstvy, která z části překrývá právě zobrazovaný web. Základní ideou je, že v internetu žijí magické „víly“ a udržují ho v bezpečí před všemy možnými viry a „bugy“, kterými je celosvětová síť zahlcena. Ovšem tito záškodníci našli způsob, jak hodné víly zajmout, a to do zrcadlových bran, které se roztříštily po všech možných stránkách. Vaším úkolem je bojovat na konkrétních stránkách s těmito „bugy“, tedy brouky a víly osvobodit. Děje se tak postupně, po částech a cílem je osvobodit všechny Weblingy.

S každým zabitým broukem odemknete jednu část Weblinga, jakýsi „úlomek charakteru“. Každý Webling je jedinečný a má svůj individuální charakter, některý je více umělec, jiný má spíše vědecké vlohy. To vše v návaznosti na typ stránek, které návštěvujete. Po osvobození konkrétní víly či víláka, můžete využít jeho speciálních dovedností k boji proti deseti různorodým druhům brouků. Zatím je ve hře k dispozici na 20 Weblingů a do konce roku jich má být již 57. Samozřejmě si lze své Weblingy také vylepšovat (za minimální poplatek), ubytovat je ve své vesničce a taktéž se lze spřátelit s ostatními hráči skrze herní interface či po Facebooku.

První víla z mnoha


Koncept celé hry je zaměřený na mladistvé internetové „brouzdaly“ – cílovou skupinou jsou hlavně dívky ve věku 13 a více let, přesto se autoři netají potenciálem zaujmout i mnohem starší uživatele, a to i z řad mužské populace. Mimoto, Weblings jsou pouze první z řady několika takto koncipovaných webových her, které společnost v současné době vyvíjí a jež tak patrně budou zameřeny více na jiné typy internetových návštěvníků. Lze ji hrát zcela zdarma a nenajdete v ní ani jednu reklamu, jelikož chce firma nejdříve hru stabilizovat na trhu a až následně hledat inzerenty. Z technického hlediska jde o velice nenáročnou zábavu, jelikož hra využívá jednoduchou, ale pohlednou 2D animaci ve Flash prostředí společnosti Adobe, a tak se hráči nemusí strachovat o nadměrné zatížení svého počítače. V současné sobě jsou v rámci Weblings podporovány prohlížeče Internet Explorer a Firefox.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Přes Airbnb už si lidé domluvili 10 milionů noclehů

Díky systému pro snadné hledání krátkodobého ubytování v soukromých bytech Airbnb, který je mimochodem lokalizovaný i do češtiny, strávili lidé v pohodlí 10 milionů nocí a v databázi služby je nyní už 200 tisíc aktivních míst, kde lze přenocovat. Ještě přesně před rokem přitom zprostředkovaných noclehů byly teprve dva miliony.
Přečtěte si více

Poslední letošní Startupcamp už tuto neděli, patřit bude ženám

Poslední prosincová neděle připadá na 30. prosinec, čtvrtý pražský Startupcamp tedy bude předsilvestrovský. A to si žádá trochu jiný přístup. Namísto obvyklého programu se těšte na pozitivní pětiminutovky v podání zajímavých žen, které mají se startupy co dočinění. Účast již potvrdilo několik z nich a věříme, že další ještě přibudou...
Přečtěte si více

Průvodce českými startupy: Pixmac

Co týden, to jeden zajímavý český startup. To je náplň rubriky, v níž vám představujeme aktuální projekty domácích průkopníků internetu. Tentokrát je tím startupem Pixmac, internetový obchod s fotografiemi, který se úspěšně dere mezi největší služby svého druhu pod vedením Vítězslava Války a pod dohledem Mitonu.