Wayra hledá čerstvou krev a StartupYard zítra uzavírá přihlášky

Pražská Wayra otevírá přihlášky do svého historicky druhého kola. Políčeno má hlavně na zahraniční týmy, čímž samozřejmě nemyslíme Slováky. Nabídka je velkorysá.

Deset týmů, čtyřicet tisíc euro a kanceláře v centru Prahy, to jsou hlavní lákadla tuzemského korporátního akcelerátoru španělské Telefóniky. V prvním kole firma přilákala hlavně slovenské týmy, které čeká příští čtvrtek maturita. První pražský Demo Day začíná v šest.

Přihlášky běží až do 23. února a na konci března by už měly v akcelerátoru zasednout nové týmy. “Při výběru posuzujeme hlavně inovativní ráz projektů, technologickou unikátnost a celkový potenciál uplatnění daného byznys modelu na globálních trzích. Dále se přihlíží na stádium vývoje produktu či služby, rovněž na kvalitu a vyzrálost týmu stojící za projektem,” vysvětluje šéfová pražské Wayry Jarmila Plachá.

Wayra je tak poslední šancí pro ty, kteří hledají místo v tuzemských akcelerátorech. Navíc má nejširší záběr. Oba starší konkurenti už se totiž vyprofilovali a našli si svá jasná témata.

wayra wayra

Do brněnského StarCube, který se od letošního roku rozhodl specializovat převážně na hardwarové startupy, se přihlásilo 84 týmů. “Šestadvacet z nich je ze zahraničí přibližně z patnácti zemí celého světa. Sedm z nich se dostalo i do užšího finále,” vysvětluje Helena Továrková z Jihomoravského inovačního centra. StarCube Jam, tedy další kolo výběru bude zítra a v sobotu a vybraní postupují do samotného StarCube. Tříměsíční program pak odstartuje StarCube bootcampem na konci února.

Smíchovský StartupYard se zase zaměřil na práci s daty a vyhledáváním. Spolupráci s ním ohlásila dvojice GoodData a IBM . Především ale Seznam, který si z akcelerátoru udělal v podstatě svou farmu. Přihlášky končí na konci ledna. Tedy zítra.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Průvodce českými startupy: Geewa

V naší pravidelné (jak jen to jde) rubrice věnované zajímavým českým online službám s velkými ambicemi se tentokrát podíváme na zoubek herní společnosti Geewa. Má už sice pár let fungování za sebou, ale aktuálně je skvělým příkladem toho, jak včas opustit skomírající model a začít jinak a lépe.