Wallet i Spendee evolvují. Aplikace na evidenci výdajů mají nové verze

Obě české aplikace pro evidenci osobních rozpočtů se představily v novém material designu. A není to jediná změna. BudgetBakers svůj Wallet rozšířili o správu rozpočtu celé domácnosti a expandují z Androidu na iOS, Cleevio přechází v nové verzi svého Spendee na freemium model.

Evidujete si své příjmy a výdaje? Pokud ano, tak nejste sami. Z březnového průzkumu agentury STEM/MARK, který si nechali vypracovat autoři Walletu, vyplývá, že příjmy a výdaje si v současnosti eviduje více než 43 % českých domácností. Z toho ale až 80 % využívá jinou formu evidence než počítač, tablet nebo mobil. Zbývajících 20 % používá téměř výhradně Excel.

To znamená, že hodně domácích rozpočtů je někde na papíře. A také to znamená, že prostor pro specializované aplikace typu Wallet nebo Spendee tu rozhodně je. Obě české aplikace v současnosti přicházejí s novinkami, které by měly posílit jejich pozici.

Spendee vs. Wallet
Vlevo Spendee, vpravo Wallet. Obě aktualizované aplikace dostaly googlovský material design. Foto: Cleevio/BudgetBakers

BudgetBakers mění Wallet, bude i pro iOS

BudgetBakers, český startup vedený Janem Müllerem a Martinem Jiřičkou, přichází s kompletně novou aplikací Wallet pro Android, která teď podporuje i chytré hodinky Android Wear. Přibylo i klasické webové rozhraní a brzy přijde i aplikace pro iOS. Wallet aktuálně používá téměř milion uživatelů po celém světě a je přeložen do 20 jazyků.

Specialitou Walletu je zaměření na rodinné rozpočty, nová verze nabízí propojení výdajů všech členů domácnosti v cloudu, takže nebude záležet, na které platformě ji budou rodinní příslušníci používat. „Chceme naší aplikací pomáhat nejen jednotlivcům, ale i rodinám. Jsme přesvědčeni, že jim teď ještě lépe umožní mít přehled o finanční situaci, ušetří čas i peníze,“  říká zakladatel BudgetBakers Jan Müller.

Kromě toho Wallet umí správu dluhů, přehled záruk zakoupeného zboží nebo v rámci skupiny synchronizovaný nákupní lístek. Rodinné funkce jsou k dispozici v placené verzi, základní funkce jsou zdarma.

Firma obdržela na přelomu roku investici ve výši 1,6 milionu korun, nyní se účastní StartupYardu, který zafinancoval zhruba polovinu této částky – druhou dodal sám Martin Jiřička společně s Michalem Illichem.

A co se pro Wallet chystá do budoucna, kromě iOS verze? „Připravujeme nový budgetovací systém a podporu evidování spotřeby energie. A rozšiřujeme tým, aktuálně hledáme Android vývojáře a UX grafika,“ dodává Müller.

Spendee od Cleevia je nově zdarma, platí se až za více funkcí

Modernizovaný design používá pro právě představenou, novou verzi své aplikaci Spendee také studio Cleevio. Ta má více uživatelů, zaznamenala přes 3 miliony stažení, i díky tomu, že je od počátku k dispozici na obou platformách, tedy Android i iOS. Spendee nabízí skoro 4 desítky jazykových mutací.

Hlavní změnou verze 2.0 je přechod z placené verze na freemium model, takže aplikaci si stejně jako Wallet stáhnete zdarma a platit budete jen za otevření pokročilých funkcí.

Mezi další změny patří synchronizace dat (přidaná na základě žádostí uživatelů), takže své rozpočty budete mít stejné ve všech zařízeních. Nově můžete vytvořit více peněženek (osobní, pracovní, cestovní…) a byla přidána podpora více měn najednou nebo geolokace k jednotlivým platbám.

A co do budoucna? „Brzy vydáme verzi pro Apple Watch a pracujeme na integraci s bankou a na webové verzi,“  říká Lukáš Stibor, zakladatel a šéf Cleevia.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Imagine Cup 2013 klepe na dveře. Nepropásněte svou šanci

Zájemci z řad studentů středních a vysokých škol se mohou stále registrovat k účasti v globální soutěži studentských projektů Imagine Cup 2013. Zadání je snadné, stačí dobrý nápad, projekt, který díky využití informačních technologií pomůže řešit problémy dnešního světa. Termín uzávěrky přihlášek do soutěže je 15. března, české národní finále pak proběhne 2. dubna v pražském sídle Microsoftu.
Přečtěte si více

Nový akcelerátor Wayra chce být pražským mobilním rájem

Zatím si nemyslíme, že jako akcelerátor přinese startupový projekt Telefóniky do Česka něco dramaticky nového a neznámého. Mohl by se ale stát přirozenou zastávkou pro firmy z mobilní oblasti, hlavně díky skvělým finančním podmínkám a otevřeným dveřím k manažerům jednoho z největších operátorů planety. Díky mezinárodnímu přesahu navíc může českou scénu obohatit o startupy a mentory z různých koutů světa.