Originální vaflové, palačinkové a lívancové bistro Waf-Waf vybírá na Fundliftu peníze na expanzi. Letná už nestačí

Sladké i slané vafle nebo palačinky a lívance, které si můžete složit dle vaší libosti. To je aktuální hit v letenském inovativním bistru Waf-Waf, kde se stojí dlouhé fronty. Proto chtějí jeho majitelé expandovat a k tomuto účelu nyní vybírají prostředky na crowd-investiční platformě Fundlift.

Waf-Waf na Fundliftu cílí na 1,5 milionu korun, výměnou nabízí tříleté dluhopisy s roční úrokovou mírou sedm procent. Vybrané prostředky budou použity jak na rozšíření stávajícího bistra v ulici Milady Horákové, tak na dokončení nové pobočky v ulici Bělehradská poblíž metra I.P. Pavlova.

Update 12. 4. 16.30: Vzhledem k tomu, že původní cílová částka 1,5 milionu korun byla vybrána doslova za pár desítek minut, byl cíl navýšen na 2,5 milionu. V 16.30 hodin bylo vybráno už přes 2 miliony korun.

Kdo do Waf-Waf zavítá, může si svůj slaný či sladký pokrm sestavit z celkem 52 ingrediencí. V nabídce najdete unikátní produkty jako SushiWaf, Waf&Shake nebo Waf&Cream.

Viralita a úspěšný byznys

„U mnoha konceptů se potkáte s tím, že na fotce vidíte super krásný produkt, který byste nejraději okamžitě snědli. Jak nemilé je pak zjištění, když dostanete úplně něco jiného, co té fotce vůbec neodpovídá. Vsadili jsme proto na virálnost celého konceptu a produktů samotných,“ říká Jonáš Basel, ředitel Waf-Waf.

Do jeho bistra chodí především mladá generace, která pak vše šíří na sociálních sítích, a dveře se na Letné nezavřou. I proto dokázalo Waf-Waf za necelý rok provozu dosáhnout na jedné provozovně na tržby ve výši 8,7 milionu korun, a to při značné ziskovosti.

„Momentálně jsme v situaci, kdy poptávka rapidně převyšuje nabídku, a my tak nedokážeme obsloužit všechny zákazníky v našem poněkud menším prostoru. Proto bychom rádi tento prostor rozšířili o zastřešenou zimní zahradu, která se na léto otevře a rozšíří kapacitu o cca 30 míst,“ dodává Basel.

Investovat do Waf-Waf na Fundliftu můžete zde.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Můj trip do Valley a lean startup jako návrat zdravého rozumu

Na konci minulého roku jsem poprvé navštívil USA. Konkrétně jsem letěl do San Franciska na dvě konference a jeden workshop, abych načerpal inspiraci pro konferenci WebExpo Prague, jíž jsem zakladatelem. Rád bych vám popsal, co jsem si ze své cesty odnesl - pár postřehů ohledně startupových trendů a také několik nahlédnutí do mentality Američanů.