Vzdělávací akademie iCollege má novou šéfku: Petru Končelíkovou z Node5

Vzdělávací projekt zaměřený na startupy iCollege oznámil změnu ve vedení. Novou výkonnou ředitelkou je od května Petra Končelíková, která do té doby řídila coworking a inkubátor Node5. Ve funkci střídá zakladatelku programu Janu Schiffnerovou. Ta bude v iCollege nadále skrze členství v představenstvu.

„V řízení iCollege vidím tři velká témata. První je obsah iCollege. Ten je ověřený a funguje dobře, proto do něj budeme tento rok zasahovat minimálně. Kde však vidíme velkou přidanou hodnotu, je naše síť absolventů. Za tři roky prošly iCollege téměř dvě stovky podnikatelů, plánujeme s nimi více pracovat. S tím je spojen poslední bod, to je komunikace iCollege a jejich úspěchů navenek,“ říká Petra Končelíková, nová ředitelka iCollege.

Petra Končelíková, iCollege
Petra Končelíková, výkonná ředitelka iCollege

O Petře jsme psali už v Ženách ve startupech. Zakladatelé iCollege ji oslovili pro její zkušenosti z podnikání a znalost technologické a startupové scény. Má za sebou edukativní programy pro startupy či podnikatele, také je zakladatelkou a CEO organizace Universal Startup Centre, konzultační firmy zabývající se inovacemi a startupy.

V Node5 ale úplně nekončí, bude v něm nadále pokračovat na pozici Business Developement Manager.

Kurz pro startupy

Semestrální sobotní akademii zaměřenou na podnikání na internetu založili v roce 2012 velká jména české scény, mezi nimi Petr Koubský, Ondřej Bartoš, Jan Barta, Michal Illich nebo Olda Neuberger. „I po třech letech fungování je iCollege jediný vzdělávací projekt svého druhu,“ říká poslední jmenovaný.

Lektory i hosty jsou odborníci s praxí v daném oboru. Ti jsou také k dispozici studentům ke konzultacím. Za tři roky fungování iCollege jí prošlo 179 absolventů, mezi nimi jsou mj. osobnosti jako Zdeněk Cendra (CDN77) nebo Lukáš Janoušek (Epico, ex-Gorila Mobil).

Petr Koubský, iCollege
Petr Koubský vede jeden z kurzů iCollege

iCollege vyučuje vždy na jaře a na podzim, jeden běh trvá zhruba tři měsíce a účtuje si 23 tisíc korun. Studenti si v rámci devíti celodenních bloků projdou 4 tematické celky pokrývající celou problematiku podnikání online: Management a Podnikání, Technologie a Nástroje, Osobní rozvoj a Prezentace, Marketing a Sociální média.

Kurz právě končí svůj jarní semestr. Pokud byste se chtěli vrátit zpět do školních lavic, podzimní semestr odstartuje v polovině září, přihlášky přijímá ale už od půlky května.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Codasip získal 2,8 milionu dolarů, většinu od Credo Ventures

Fond Credo Ventures podpořil investicí další univerzitní spin-off. Spolu se soukromými ko-investory, mezi něž patří Eduard Kučera (Avast), Dušan Šenkypl (ePojisteni) či Karel Obluk (AVG), získal za 2,8 milionu dolarů podíl 30 % ve společnosti Codasip. Získané prostředky jí mají pomoci rozšířit technologii ASIP do běžné praxe a dále podpoří mezinárodní expanzi.