Vývojářské studio Able.cz chce na Fundliftu 3,5 milionu korun na další projekty

Digitální a vývojářské studio Able.cz vyrostlo ze zakázkové výroby IT projektů v inkubátor vlastních fintech startupů. Dnes spustilo kampaň na investiční crowdfundingové platformě Fundlift, kde chce získat 3,5 milionu korun na urychlení růstu a vývoj dalších vlastních produktů. Investorům nabízí čtyřleté dluhopisy s ročním úrokem sedm procent.

Able.cz vzniklo před pěti lety, přičemž původně se zaměřovalo na zakázkovou výrobu a digitální vývoj. Za sebou má více než 150 realizovaných projektů v České republice, Velké Británii nebo USA.

„Tvoříme sebevědomý design, spolehlivý software a e-commerce, který funguje. Máme rádi minimalismus. Umíme porozumět klientovi a dodat mu přesně to, co potřebuje. Máme dlouhodobě spokojené klienty a realizujeme čím dál zajímavější zakázky na základě referencí,“ říká Václav Faraga, CEO společnosti.

Přechod na vlastní produkty

Ze zakázkové výroby postupem času vzniklo několik samostatných fintech produktů, které již nyní generují příjem. Mezi nimi je například finanční informační systém FIS představující online platformu poskytující CRM a ERP systém pro velké finanční společnosti.

Dalším produktem z dílny Albe je mobilní aplikace Mindee, která pomáhá v každodenní činnosti finančním poradcům. Nejnovějším z produktů je Verzuz, škálovatelný produkt zaměřený na online srovnání a sjednání finančních produktů. Ten je aktuálně ve vývoji.

Able plánuje všechny produkty oddělit do samostatných firem, čímž chce dosáhnout větší efektivity a vyššího využití potenciálu jednotlivých produktů. Z vývojářského studia se tak stává i inkubátor specializující se na fintech produkty.

„Naší vizí je vybudovat mnoho úspěšných startupů v oblasti FinTechu, e-commerce a designu s globálním přesahem. Zároveň chceme ve Znojmě vytvořit zázemí pro více než 60 lidí z oblasti IT se zájmem o technologie jako je blockchain, machine learning, big data, AI,“ dodává Faraga.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ve sklepě s Milošem Endrlem

Počet 300 tisíc denních uživatelů aplikace Pool Live Tour na Facebooku a vysoce nadprůměrných 85 procent těch, kdo jí povolí přístup ke svému profilu, dělají ze společnosti Geewa Miloše Endrleho lídra českého herního trhu. Není divu, že v současnosti aktivně vyjednává s investory o druhém kole investic.
Přečtěte si více

Nakupovací Foursquare se jmenuje Shopkick

Během tohoto týdne se v Apple App Store objevila nová location-based aplikace Shopkick. Uživatel získává za navštěvování obchodů, skenování čárových kódů a další aktivity body, které může vyměnit za zajímavé odměny. Díky unikátnímu systému se navíc nemusí přihlašovat ručně.