Vývojářské studio Able.cz chce na Fundliftu 3,5 milionu korun na další projekty

Digitální a vývojářské studio Able.cz vyrostlo ze zakázkové výroby IT projektů v inkubátor vlastních fintech startupů. Dnes spustilo kampaň na investiční crowdfundingové platformě Fundlift, kde chce získat 3,5 milionu korun na urychlení růstu a vývoj dalších vlastních produktů. Investorům nabízí čtyřleté dluhopisy s ročním úrokem sedm procent.

Able.cz vzniklo před pěti lety, přičemž původně se zaměřovalo na zakázkovou výrobu a digitální vývoj. Za sebou má více než 150 realizovaných projektů v České republice, Velké Británii nebo USA.

„Tvoříme sebevědomý design, spolehlivý software a e-commerce, který funguje. Máme rádi minimalismus. Umíme porozumět klientovi a dodat mu přesně to, co potřebuje. Máme dlouhodobě spokojené klienty a realizujeme čím dál zajímavější zakázky na základě referencí,“ říká Václav Faraga, CEO společnosti.

Přechod na vlastní produkty

Ze zakázkové výroby postupem času vzniklo několik samostatných fintech produktů, které již nyní generují příjem. Mezi nimi je například finanční informační systém FIS představující online platformu poskytující CRM a ERP systém pro velké finanční společnosti.

Dalším produktem z dílny Albe je mobilní aplikace Mindee, která pomáhá v každodenní činnosti finančním poradcům. Nejnovějším z produktů je Verzuz, škálovatelný produkt zaměřený na online srovnání a sjednání finančních produktů. Ten je aktuálně ve vývoji.

Able plánuje všechny produkty oddělit do samostatných firem, čímž chce dosáhnout větší efektivity a vyššího využití potenciálu jednotlivých produktů. Z vývojářského studia se tak stává i inkubátor specializující se na fintech produkty.

„Naší vizí je vybudovat mnoho úspěšných startupů v oblasti FinTechu, e-commerce a designu s globálním přesahem. Zároveň chceme ve Znojmě vytvořit zázemí pro více než 60 lidí z oblasti IT se zájmem o technologie jako je blockchain, machine learning, big data, AI,“ dodává Faraga.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Kozubek: Jak investoři posuzují early stage projekty

Co investory zajímá při hodnocení mladých projektů a jak vnímají třeba otázku konkurence nebo osobního rizika? Do investorského myšlení nás nechal nahlédnout Tomáš Kozubek z investiční a poradenské skupiny Tarpan Partners. Článek vytvořil u příležitosti blížící se soutěže adVENTURE, kde zasedá v expertní porotě. A pokud si máme vybrat mezi propagací přes bannery nebo užitečné články, máme jasno.
Přečtěte si více

Blog: Pojďme společně (po)hnojit půdu pro startupy

I když jsem za velkou louží, dění na České startup scéně sleduji velmi pozorně a mám skvělé informátory. Někdy to jsou ale věci, o kterých bych radši vědět nechtěl. Delší dobu to ve mě bublá a cítím potřebu se k událostem posledních týdnů vyjádřit. Takže jsem zpět s dalším upřímným názorem od někoho zvenčí na aktuální dění v té naší kotlině.
Přečtěte si více

Hithit, Startovač, KreativciSobě, Fondomat. Změní Česko crowdfunding?

Pro globální projekty, které chtějí využít crowdfunding, jsou tu extrémně úspěšné platformy Kickstarter a Indiegogo. Ale co ty lokální? Na českém internetu vznikla v poslední době celá řada serverů, které se snaží koncept hromadného financování projektů s pomocí veřejnosti zpopularizovat i u nás. A už od začátku se mohou pochlubit řadou úspěchů.