Vyhozený šéf Grouponu vydal motivační rockové album o byznysu

Andrew Mason se vydal na dráhu rockera a vydal své první, dalo by se asi i říci, že koncepční album. Sedm skladeb, stylem připomínající trochu vyměklého Nickelbacka, je o tom, jak vybudovat startup.

Existuje hudba, která se hodí k sexu, hudba která se hodí do výtahu a nebo hudba, která vás donutí šlápnout pořádně na plyn. Hardly workin’ je podle Masona album motivačních skladeb určených pro manažery a začínající podnikatele.

Z našeho pohledu je to osmdesátkový poprock se zábavnými texty. Pozorný posluchač se dozví, že na stomilionový nápad se dá přijít třeba při výstupu na Machu Pichu, stejně jako že k byznysu není nutně potřeba MBA titul. Look no further, The Way to Work nebo My Door is Always Open – to jsou jen názvy prvních tří songů.

To co bychom mohli v Česku považovat za sarkasmus ale myslí vyhozený ředitel vážně. “Šéfové, střední management a zkušení zaměstnanci si z toho mohou hodně odnést. Samozřejmě, můžete nechat i nějaká cédéčka na recepci pro zaměstnance a uvidíte, jak se jim zvýší morálka a výkonnost,” píše Mason na svém blogu.

Nevyzpytatelný spoluzakladatel Grouponu na albu pracoval od února, kdy byl z největšího slevového portálu odejit. Mezitím se věnoval práci na částečný úvazek v inkubátoru Y Combinator a dalším běžným zábavám bohatých nezaměstnaných – čtení, cestování a hubnutí.

A nakonec přišly i hudební nápady, které jsou k mání na iTunes nebo Spotify za devět dolarů. Sluší se dodat,že od jeho odchodu poskočila hodnota akcií Grouponu na dvojnásobek. Pořád ale není ani na polovině toho, za kolik před necelými dvěma lety vstupovala na burzu.

via TC

Total
0
Shares
Další články