Všech 260 světových unicron startupů v jedné infografice

260 firem s investicemi dohromady 208 miliard dolarů a společnou valuací 840 miliard. To je ve zkratce situace světového klubu unicornů – startupů s hodnotou vyšší než jedna miliarda dolarů. Analytická společnost CB Insights připravila infografiku, ve kterých je všech 260 startupů rozdělených do 13 skupin podle jejich tržního zaměření.

Největší skupinu, ne překvapivě, tvoří startupy se zaměřením na internet software a služby (15 procent). Druhý největší podíl získal e-commerce (14 procent) a třetí příčku obsadil fintech (12 procent).

„Nejhodnotnější společností v kategorii e-commerce/marketplace je Meituan Dianping (30 miliard dolarů), zatím co Infor a Slack jsou dvě nejhodnotnější firmy působící v internet software a službách s valuací 10 miliard, respektive 9,4 miliardy dolarů. Čínské Lu.com (18,5 miliardy) je nejhodnotnější soukromou fintech společností,“ popisuje CB Insights.

Jak dodává, zajímavou kategorii jsou také on-demand služby s 19 jednorožci, mezi které patří dva nejhodnotnější startupy celé analýzy – Uber (68 miliard) a Didi Chuxing (56 miliard). Společná hodnota 19 startupů této kategorie přesahuje 170 miliard.

Zdroj: CB Insights. Poznámka: Do kategorie “Other” patří společnosti působící na trhu nemovitostí, ed-tech, obnovitelných energii, aerospace, atd.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ve sklepě s Davidem Beškou

Jsem rád za každou aktivitu, která lidi nutí dělat něco jiného než voloviny - i když z toho třeba nebude Facebook 2. Tak by se dal shrnout celkově optimistický pohled Davida Bešky, kterého slovo "startup" stále nezačalo iritovat, na českou startupovou scénu. Mentor StartupYardu, Mini SeedCampu a brzy i dalších programů byl dalším hostem našeho sklepa.