VŠE obsazuje svůj akcelerátor xPort. Zveřejnila výběr startupů, které u ní dostanou šanci

Nabitý akcelerátor xPort nedávno představený VŠE začíná pracovat. Stěhují se do něj první projekty. Celkem jich bude 14. A to z oblasti Big Data, IT, vzdělávání, ale i sportu nebo stravování.

Nabitý akcelerátor xPort nedávno představený VŠE začíná pracovat. Stěhují se do něj první projekty. Celkem jich bude 14. A to z oblasti Big Data, IT, vzdělávání, ale i sportu nebo stravování.

Podle původních plánů se do xPortu mělo stěhovat maximálně deset firem, škola jich ale nakonec vybrala víc. Tři projekty nastupují do akcelerační linky s označením aPort, která je připravena pro posunutí byznysu již existujících firem.

Ty začnou působit nejpozději 23. března, na posunutí firmy pak mají 6 až 9 měsíců. Dalších 11 projektů se bude účastnit inkubační linky (iPort) pro začínající podnikatelské nápady. Tyto týmy začínají pracovat 23. února.

Jaké z původních 40 tedy VŠE vybrala jako nejnadějnější?

Bigger Brain (vzdělávání)

Jazyková škola zaměřená na žáky, kteří mají specifické poruchy učení, například dyslexii. Metody existují, na běžných školách na ně ale nezbývá čas. Projekt získal pozitivní ohlasy také u odborné pedagogické veřejnosti.

DevBox (IT project management)

Aplikace DevBox pro vývojářské společnosti, kterým už komunikace přes emaily přerůstá přes hlavu a plán na příští měsíc tu v hlavě nosí stále jen jedna osoba. DevBox jim nabízí snadný způsob komunikace.

EatAtMamma.com (gastro)

EatAtMamma.com je AirBnb pro lokální gastronomii. Turista si zde vyhledá, do jakého bytu vyrazit za domácí gastronomií, hostitel získá skvělý společenský zážitek. EatAtMamma.com nenabízí jen plný žaludek, ale také sdílení rodinného kulinářského bohatství.

logo

Welovetoed.it (služby)

Popularita videí roste, ale většina uživatelů GoPro kamer nemá čas záznamy sestříhat. Proto projekt Welovetoed.it poskytuje službu sestříhání videa online. Výsledkem je kvalitní video a uspořený čas.

DOZAMO (online nábytek) – „IKEA nové generace“

Dozamo řeší problém nedostupnosti originálního nábytku za rozumné ceny. Vyvíjí webovou stránku, kde si lidé budou moci vytvořit intuitivně a jednoduše nábytek dle vlastních potřeb a vkusu. Návrh on-line, doručení do dvou týdnů.

Easy-Learning (vzdělávání)

Nabízí e-learning pro vzdělávání manuálních pracovníků výrobních firem. Ty totiž často zaměstnávají nedostatečně kvalifikované pracovníky, což má přímý dopad na kvalitu konečného produktu. Easy-Learning vybírá školení tak, aby přinesla reálné výsledky viditelné ve výkonu firmy.

Army Run (sport)

Jde o extrémní překážkový běh. 1. ročníku závodu se zúčastnilo přes 1400 běžců. Od té doby závod získal i záštitu ministerstva obrany. Army Run funguje také jako teambuilding.

Army run. Zdroj: armyrun.cz
Army run. Zdroj: armyrun.cz

JáHrdina.cz (služby)

Výroba a prodej personalizovaných produktů pro děti. Především knížky se jmény, které děti motivují k četbě. Ale i plyšové hračky na míru vyrobené dle obrázku, které dítě namalovalo.

Tutorings (vzdělávání)

Propojuje lektory s lidmi, kteří chtějí studovat. U Tutorings je nyní registrováno přes 300 lektorů a zprostředkovaných přes 200 doučování. Portál je přeložen do 5 jazyků a připravuje se na oslovení zahraničních lektorů.

LS Interactive (eCommerce)

Nabízí řešení, díky kterému mohou firmy získat více zákazníků a udržet s nimi osobní kontakt, aniž by museli najmout více zaměstnanců do obchodního oddělení.

CleanMyPlace (Consumer services)

Od uklizeného bytu dělí zákazníky pouhé kliknutí. A to díky aplikaci, která jim podle místa a možností najde tu správnou uklízečku.

xport vše

Projekty vybrané pro aPort:

Farfalia (Big Data)

Farfalia zjednodušuje život eshopům. Pomáhá jim vydělávat více peněz tím, že jim automaticky interpretuje data a namísto změti grafů dodává měřitelná doporučení a příležitosti. Tím zároveň šetří čas a zkracuje dobu nutnou k akci.

Naturalis (healthcare)

Naturalis je brand superpotravin. Jde o produkty, které mají mnohonásobně vyšší nutriční výživnost, než kterékoli jiné potraviny včetně ovoce a zeleniny. Nyní má firma cca 1400 zákazníků a 20 partnerů, kteří Naturalis prodávají.

Netspot (ICT)

Netspot je modifikovaný router umožňující připojení k internetu jednoduše po zhlédnutí inzerátu – například v restauraci nebo na letišti.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Na Moravě chtějí akcelerovat Indové. JIC Starcube představilo projekty nového běhu

Slyšeli jste už o židli, která vám pomůže hubnout? Ne? To proto, že taková ještě není. Ale v JIC Starcube na ní chtějí pracovat. Stejně jako na hlídači útrat dětského kapesného nebo na sledovači životasprávy čtyřnohého mazlíčka. To je jen malá část z projektů, které se přihlásily do už sedmého běhu moravského akcelerátoru. Nastartovat projekt tam chce celkem 88 týmů z 32 zemí všech kontinentů. Tedy, kromě Antarktidy.