Voddler, “Hulu pro Evropu”, se spojil s Paramountem a Disneym

Švédský video startup Voddler, který se nevyhne srovnání z nadpisu nebo třeba “filmové Spotify”, podepsal velmi důležité smlouvy o poskytování obsahu. Další smlouva se Sony Pictures je prý na spadnutí.

Pokud nebudeme brát v potaz šedou zónu, je online poskytování filmů stále de facto v plenkách, v Evropě je pak situace ještě daleko horší než za oceánem, kde alespoň jakž takž funguje Hulu. Švédský Voddler neskrývá velké ambice tuto situaci změnit, v čemž by mu ostatně měla pomoci investice ve výši přesahující 16 mil. € od Deseven Capital, Freja Ventures, Lotsa SA a dalších.

V současnosti je Voddler k dispozici v uzavřené betaverzi pouze ve Švédsku a poskytuje reklamou protkaný online streaming filmů a TV seriálů. Termín “uzavřená” je ale stále více nekorektní – Voddler má více než půl miliónu uživatelů a jejich počet nadále rychle přibývá. Expanze do dalších severských zemí je plánována na 2010, další by měla následovat Velká Británie.

Vyhne se osudu Joostu?

Srovnání se Spotify je na místě nejen vzhledem ke stejné zemi původu obou služeb. Obě poskytují obsah zdarma, podporovaný reklamou, a obě požadují od uživatelů stažení klienta, služba nefunguje pouze v prohlížeči. Zde se nabízí srovnání podstatně méně lichotivé, totiž s Joostem, který nedávno zavřel svoji londýnskou kancelář a nejspíše se celý zanedlouho odebere na věčnost.

Za zklamáním, které Joost přinesl, však nestojí jen nutnost stažení klienta, rozhodně šlo také o nedostatečnou knihovnu zajímavého obsahu a právě v tomto ohledu je informace o nových smlouvách Voddleru zajímavá.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Robin Raszka z TechStars: Jak nám napsal Steve

Už podruhé se pro Tyinternety rozepsal Robin Raszka, který se právě vyhřívá v epicentru žhavé newyorské startup scény. V rámci TechStars se neustále děje spousta pozoruhodných věcí kolem americko-česko-venezuelského startupu Piictu a i tentokrát je to čtení, které stojí za to.