Vlastní startup během 54 hodin? Startup Weekend se v březnu vrátí do Prahy

Startup Weekend, tedy šance pro inovativní podnikatele ve dvou slovech. V pražském inkubátoru Node5 se sejdou startupoví nadšenci se svými nápady. Pod dohledem zkušených dostane každý šanci odstartovat svůj projekt a pokusí se obstát před odbornou porotou složenou ze zástupců zkušených firem, jako je Miton nebo Credo Ventures. Nejúspěšnější projekty získají odměnu.  

Startup Weekend je celosvětově úspěšný koncept, který má podobu 54hodinové události, během níž dochází k výměně nápadů a zkušeností. Akce v prostředí smíchovského inkubátoru Node5 se můžou zúčastnit studenti, vývojáři, business manažeři, designéři, tedy prakticky kdokoliv, koho oblast startupů zajímá.

Je to možnost setkat se se známými tvářemi českého digitálního světa, stát se součástí startupové sw praguekomunity a získat do začátku neocenitelné kontakty a zkušenosti. Týmy, které představí nejúspěšnější projekt, dostanou ceny v podobě odborných konzultací od agentury 2Fresh, produktů od Culcharge, předplatné webové analytiky Zeerat.com či Bootstrap šablon od Creative Tim.

Pod dohledem zkušených investorů a mentorů z praxe

Cesta od inovativního nápadu k jeho realizaci zahrnuje validaci nápadu, odprototypování řešení a správný výběr business modelu. Ideálním cílem je dovést svůj nápad na trh.

Obecný harmonogram akce 

  • úvodní networking
  • prezentace nápadů
  • výběr nejzajímavějších projektů k realizaci
  • vznik týmů kolem nápadů

 

Týmy během víkendu nápad uvedou do praxe. Akce bude završena nedělním pitchingem. O úspěchu projektů rozhodne porota složená z úspěšných podnikatelů a investorů, mezi kterými nechybí známé tváře digitálního světa, jako Guillaume FournierCredo Ventures, ředitelka iCollege Petra Končelíková, zástupci Techstars a Cedric Maloux ze StartupYardu.

Najde se nový Facebook?

Na závěr víkendové akce vybere porota trojici nejzajímavějších projektů. Hodnotit bude podle třech kritérií – originalita nápadu, jeho využitelnost v praxi a potenciál dalšího rozvoje.

Tímto víkendem práce týmů nekončí, ale teprve začíná. Jednotlivé projekty si do začátku svého podnikání odnáší cenné zkušenosti a kontakty.

Vstupenky lze zakoupit skrze webové stránky události. Během akce bude zajištěno nepřetržité občerstvení. Pozor – early birds končí už desátého.

10 let a 3 000 akcí

Od historicky prvního Startup Weekendu v roce 2007 koncept zamířil do 150 zemí světa a zúčastnilo se jej přes 193 000 talentovaných startupistů. Celkem proběhlo přes 2 900 událostí. Díky němu vznikly úspěšné startupy, jako např. slovenské Sli.do nebo zahraniční služba Easy Taxi.

 

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ve sklepě s Nikolou Rafajem

Je reálné vytvořit kolem českých startupů infrastrukturu, která bude schopna na službách pro začínající projekty dlouhodobě udržet funkční byznys? Mají vůbec peníze a dostatek obchodního uvažování na to, aby si nějaké služby platily? Na tyto a další podobné otázky jsme nemohli vyzpovídat nikoho jiného než Nikolu Rafaje, zakladatele centra TechSquare.