O vítězství na Startup World Cup & Summit budou bojovat také tři české projekty

V říjnu se v Praze koná Startup World Cup & Summit, v rámci něhož dojde také na souboj nejlepších startupů nejen z regionu střední a východní Evropy. Na vítěze čeká cesta do velkého finále v Silicon Valley a boj o investici ve výši 1 milionu dolarů. Mezi nejlepších deset startupů se dostaly také tři české projekty.

Startup World Cup & Summit (SWCS) hostí v pražské Lucerně 17. října středoevropské finále mezinárodní startupové soutěže Startup World Cup a vedle trojice českých projektů se v rámci živých pitchů představí také startupy z Německa, Rakouska, Maďarska, Slovenska, Nizozemska a Polska. Odborná porota je vybrala z více než 300 přihlášených projektů.

Startupy z celé Evropy

„335 projektů z 29 zemí, zájem o Startup World Cup 2018 překonal všechna naše očekávání. Myslím si, že tento zájem potvrzuje, že konference Startup World Cup & Summit bude opravdu největší startupovou událostí v centru Evropy letošního roku,“ říká Radka Horáková, spolupořadatelka SWCS a CMO startupového inkubátoru UP21.

TOP 10 startupů na SWCS:

Finálová desítka není kompletní, protože o poslední místo se bude bojovat přímo na SWCS. Zbylých 41 startupů z TOP 50 (kompletní seznam si můžete prohlédnout zde) bude mít ještě šanci přesvědčit v krátkém pitchi zkušené investory, že do TOP 10 patří. Kdo získá nejlepší hodnocení, obdrží divokou kartu a místo ve finále.

Vedle zmíněné cesty do Silicon Valley, kde se koná finále celého Startup World Cupu, se v Praze bude hrát také o možnost umístit svůj projekt na investiční crowdfundingovou platformu Fundlift a investici 100 tisíc dolarů od generálního partnera akce Mayfair Assets.

Hyperloop i Angry Birds

Startup World Cup & Summit zároveň začíná odhalovat svůj košatý program, v němž se budou moci návštěvníci těšit na několik velkých jmen. Do Prahy přijede hovořit o budoucnosti dopravy provozní ředitel Hyperloop Transportation Technologies Andres De León, o technologiích z vesmíru promluví Frank SalzgeberEvropské kosmické agentury a o své zkušenosti s cestováním i vesmírem se podělí David Pavlík ze SpaceX a Otto Fabri, který pracoval v Tesla Motors.

Dále na SWCS vystoupí Peter Vesterbacka, který byl magazínem Time v roce 2011 zařazen mezi sto nejvlivnějších lidí světa. To proto, že má na svědomí obří úspěch populární hry Angry Birds. Globální influencer a aktivista Benjamin Von Wong zase ukáže, jak lze pomocí působivých fotografií a videí a sociálních sítí měnit svět.

Více o SWCS najdete na swcsummit.com.

Total
0
Shares
Další články