Virtuální realita v realitách. Flatio nabízí prohlídky bytů s 3D brýlemi

Virtuální realita nastupuje na místo osobních prohlídek. Startup Flatio specializující se na střednědobé pronájmy bytů nabízí možnost prohlédnout si je ve virtuální realitě. Slibuje si od toho zrychlení výběru ubytování, jehož osobní návštěva kvůli kratšímu nájmu prý vůbec není potřeba. Firma působí v Praze, Vídni a Bratislavě. 

„Jako byste v bytě opravdu byli, to jsou nejčastější reakce od našich nájemníků a majitelů bytů, kteří přes Flatio pronajímají. Virtuální realita není nic nového, ale její praktické využití kromě herního průmyslu bylo dost omezené,“ chválí si Radim Rezek, zakladatel a CEO Flatio.

Virtuální prohlídky jsou v tuto chvíli dostupné u více než 100 bytů v Praze, Brně, Bratislavě a Vídni. “Našim plánem je postupně přidávat virtuální prohlídky u těch nejzajímavějších a nejpoptávanějších bytů pro střednědobé pronajímání. Výhledově chceme tuto možnost nabídnout minimálně u poloviny bytů v nabídce Flatio, nyní to je kolem 20 procent,” upřesňuje Radim Rezek.

Na prohlídku vám bude stačit mobil a kartonové 3D brýle.

3d-bryle-pavouk-768x352
Google Cardboard. Třeba i takovéhle reklamní 3D brýle vám u Flatia budou stačit na prohlídku bytů. Foto: O2

Pro tvorbu prohlídek používá Flatio software PanoTour od společnosti Kolor„Nejsme autory softwaru pro tvorbu prohlídek ve virtuální realitě, ale jsme pravděpodobně první mezi realitními společnostmi, kteří podobnou možnost prohlídky nabízí a zcela tak nahrazují osobní prohlídky,“ doplňuje Radim Rezek.

Střednědobé bydlení jako perspektivní trh

Flatio se zaměřuje na střednědobé pronájmy na 1-6 měsíců pro nájemníky, kteří potřebují najít bydlení na pár měsíců třeba kvůli práci nebo studiu.

Lidé, kteří tráví v největších středoevropských městech mezi 15 a 90 dny, zaplatí za ubytování 44 miliard korun ročně, říká analýza, kterou si lidé ze startupu zpracovali. Navíc je trh se střednědobým bydlením realitními společnosti neobsazený, firma mluví jen o jediné konkurenci, kterou je služba flat-club.com.

flatio_velikost_strednedobeho_bydleni

V Praze dosud zprostředkoval startup víc než 14 000 nocí, nedávno se rozšířil se svojí nabídkou do Vídně a do Bratislavy. Další na řadě by měl být Berlín, který je s přehledem největším trhem v regionu.

Vedle 3D prohlídek bytů se Flatio snaží zjednodušit pronájem bytů i dalšími způsoby. Nabízí třeba podpis smlouvy přes SMS nebo online platby.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Espree, královna outsourcingu radí: jak delegovat jako mistr

Podnikatelé jsou jediní lidé, kteří pracují 80 hodin týdně, aby nemuseli pracovat 40 hodin týdně. Říká se to s nadsázkou, ale od pravdy to není daleko. Nemusí to však být tak zlé, když člověk nepodlehne dojmu, že musí všechno dělat vlastnoručně. Žijeme totiž v době, kdy se dá skrze nejrůznější služby delegovat mnohem víc činností, než byste věřili.
Přečtěte si více

Václav Štrupl s Mitonem spouští službu Bonami, český Fab.com

Čeští internetoví podnikatelé si na nějaké divoké startupování příliš nepotrpí, svého řemesla se ale zjevně vzdávat nechtějí. Po Martinu Kasovi, který nedávno spustil svůj Ticketon, se nyní do hry vrací i jeden ze zakladatelů H1.cz Václav Štrupl. S Mitonem v zádech míří na rychle rostoucí trh s designem po vzoru úspěšných světových služeb.
Přečtěte si více

Jsou české startupy připraveny vyrazit do světa? Ověří to v půlce května Startupbootcamp

14. května se pražský Node5 otevírá startupům, které chtějí zkusit svou připravenost vybudovat špičkový produkt a stát se vůdčími firmami ve svém odvětví. To je totiž cíl výcvikového programu Startupbootcampu. Celková hodnota účasti v programu je hodnocena na více než 400 000 eur. Jde totiž o kancelářské prostory, mentoring, peníze a důležitá možnost prezentovat se před investory.