Virtuální kouč pro skateboardisty ovládl JIC Starcube

Nejlepší startup JIC Starcube je zlepšovák pro skateboardy. Jde o virtuálního kouče s názvem Fosh, který má pomoci skateboardistům naučit se dělat triky na prkně co nejlépe. Vybrala ho porota, diváci i média.

Fosh kombinuje hry Tony Hawk Pro Skater, Runtastic i PokemonGO a propojuje jednotlivce s komunitou po celém světě. Díky tomu se můžou vzájemně porovnávat a soutěžit s těmi přáteli, kteří mají na svém prkně stejné zařízení.

„Když nás přijali, měli jsme jen nápad, který jsme chtěli otestovat. Po třech měsících odcházíme s jasným business plánem a road mapou pro další rok,” chválí si úspěch lídr pětice studentů Vysokého učení technického v Brně Martin Horák.

vitezove-jic-starcube-show-s-reditelem-jic-jirim-hudeckem-vpravo-na-sirku

Podle poroty se Fosh orientuje na atraktivní tržní segment, který je dostatečně velký a bohatý. „Když máte startup, není těžké vytvořit strategii. Ale exekuci a operativu děláte dobře jen tehdy, jste-li v obojím velmi zkušení. Anebo v případě, že skutečně milujete to, co děláte. A kluci z Fosh jsou přesvědčiví v tom, že je pro ně projekt vášní,“ vysvětluje volbu porotců ředitel berlínského Corporate Startup Labu Darius Moeini.

Na druhém místě skončili srbští Smart Toybox, kteří řeší problém většiny rodičů – hračky roztahané po všech místnostech. Jejich chytrá krabice na hračky je vzdělávací pomůckou, která je připojená na Wi-Fi a díky tomu ovladatelná skrze mobilní aplikaci.

Třetí místo porota udělila pražskému projektu smart capsa. Vytváří chatbota budujícího zákaznickou loajalitu a spokojenost. Chatbot využívá umělou inteligenci, která umožňuje uživatelům zadávat objednávky v přirozeném jazyce, ať už se jedná o objednávku pizzy, lístky na vlak nebo rezervaci na pokoj v hotelu.

V porotě kromě Moeiniho zasedli také izraelská zakladatelka startupu Eco-Nautical Ayelet Hashachar Baram, šéf projektu FGSD Patrick Blunsdon a zakladatel vídeňského coworkingu Sektor5 a inkubátoru 5starts Yves Schulz.

Letos se poprvé v historii akcelerátoru na pódiu závěrečné show prezentovalo více zahraničních než českých projektů. „Do výsledné sestavy se podařilo také dostat více evropských projektů než v minulosti. Právě touto cestou bychom se rádi vydali i do budoucna. Radost mám i z toho, že se podařilo intenzivně zapojit technologické partnery, kteří s týmy průběžně pracovali, konzultovali jejich business plány i ochodní strategie a propojili je se svými experty,“ shrnuje manažerka JIC Starcube Hana Šudáková.

 

Total
0
Shares
Další články