Vimeo rozjíždí crowdsourcing pro filmaře

Vimeo se svými 149 miliony unikátních návštěvníků nabízí půl milionu dolarů na crowdfunding filmařů, kteří potřebují především marketingovou pomoc.

Vybraní autoři dostanou podporu při tvorbě stránek, nastavování in-line reklamy a dalších aktivitých nutných v době digitálních kampaní. Na oplátku bude chtít filmy poskytovat na svém Vimeo On Demand portálu. Firma to oznámila na letošním  Sundance Film Festival.

“Program je zaměřen především na začínající tvůrce, kteří zatím nemají velkou fanouškovskou základnu,” tvrdí Greg Clayman z Vimea a dodává, že právě mediální pozornost je jednou ze zásadních esencí filmařského úspěchu.

Vimeo si bude vybírat ze všech žánrů, ale nebude brát všechny projekty. Za ork by měl interní tým videoslužby pomoci 30 až 40 filmům. “Crowdfunding se dnes stal nedílnou součástí nezávislé filmařské komunity,” tvrdí Claman.

Crowdfunding může být po úspěchu velkých všeobecných služeb zajímavým tématem i pro letošní rok. Začínají se totiž objevovat specializované portály. Kromě videa si peníze na své reportáže shánět třeba i novináři. A o crowdfunding se zajímá i Brusel.

via Mashable

Total
0
Shares
Další články