Videorozhovor: Tomáš Budník, ředitel O2 – Jaký byl náš rok se startupy

Jak probíhá spoluprace O2 a startupů? Jak se změnil postoj velkého korporátu k malým a inovativním firmám? Jaké novinky má za rok od spuštění O2 Bolt? A jaký fuckup se jim podařil? I na tyto otázky ve videorozhovoru pro TyInternety odpovídá Tomáš Budník, CEO O2 Czech Republic.

Budník se v oboru telekomunikací pohybuje více než 20 let. V oblasti prodeje, marketingu, péče o zákazníky či regulace působil na různých manažerských pozicích ve společnostech INEC, Český Telecom a GTS. V roce 2011 přisel do skupiny PPF, kde nejprve zastával pozici ředitele IT ve společnosti Eldorado, a v roce 2013 vedl projekt čtvrtého mobilního operátora. Od července 2014 je generálním ředitelem O2.

Společnost před rokem spustila program O2 Bolt – akcelerátor, který vedle finanční podpory poskytuje kompletní zázemí a infrastrukturu firmy poskytující služby 7 miliónům zákazníků.

“Občas už kolegyně chápou, že ne všichni mladí podnikatelé musejí přijít v obleku, připraveni a navoněni. Potkávám se tu s lidmi, kteří mají skvělé nápady a najdou unikátní příležitosti, které oni vidí a my ne,” poukazuje Budník.

Podle něj se i O2 poučilo, že řadu věcí zkrátka musí dělat jinak. Jaká byla cesta spolupráce velké společnostmi s “garážovými” firmami? Za TyInternety si s Budníkem povídal Ondra Hoza.

Tomáš Budník je zároveň spíkrem na letošním Startup Summitu, který se koná již tuto středu 26. října 2016 v City Tower na pražském Pankráci. Vstupenky – ještě chvíli – v prodeji zde!

Total
0
Shares
Další články