Videorozhovor: Tomáš Budník, ředitel O2 – Jaký byl náš rok se startupy

Jak probíhá spoluprace O2 a startupů? Jak se změnil postoj velkého korporátu k malým a inovativním firmám? Jaké novinky má za rok od spuštění O2 Bolt? A jaký fuckup se jim podařil? I na tyto otázky ve videorozhovoru pro TyInternety odpovídá Tomáš Budník, CEO O2 Czech Republic.

Budník se v oboru telekomunikací pohybuje více než 20 let. V oblasti prodeje, marketingu, péče o zákazníky či regulace působil na různých manažerských pozicích ve společnostech INEC, Český Telecom a GTS. V roce 2011 přisel do skupiny PPF, kde nejprve zastával pozici ředitele IT ve společnosti Eldorado, a v roce 2013 vedl projekt čtvrtého mobilního operátora. Od července 2014 je generálním ředitelem O2.

Společnost před rokem spustila program O2 Bolt – akcelerátor, který vedle finanční podpory poskytuje kompletní zázemí a infrastrukturu firmy poskytující služby 7 miliónům zákazníků.

“Občas už kolegyně chápou, že ne všichni mladí podnikatelé musejí přijít v obleku, připraveni a navoněni. Potkávám se tu s lidmi, kteří mají skvělé nápady a najdou unikátní příležitosti, které oni vidí a my ne,” poukazuje Budník.

Podle něj se i O2 poučilo, že řadu věcí zkrátka musí dělat jinak. Jaká byla cesta spolupráce velké společnostmi s “garážovými” firmami? Za TyInternety si s Budníkem povídal Ondra Hoza.

Tomáš Budník je zároveň spíkrem na letošním Startup Summitu, který se koná již tuto středu 26. října 2016 v City Tower na pražském Pankráci. Vstupenky – ještě chvíli – v prodeji zde!

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jízdomat kupuje slovenskou jedničku ve spolujízdě autem

Největší český portál na zprostředkování spolujízdy autem se dohodl na převzetí slovenské jedničky, portálu Stopar.sk. Dochází tak ke sloučení obou databází uživatelů, nabídek i poptávek spolujízd a především technického zajištění webové služby. Stalo se tak půl roku poté, co Jízdomat na Slovensku spustil vlastní verzi portálu Jazdomat.sk.