Videoflot získal investici 30 milionů od Y Softu a expanduje do Ameriky

Brněnský startup Videoflot, spojující videotvůrce a jejich zákazníky, se dohodl na strategickém partnerství s brněnskou společností Y Soft, globálním hráčem na trhu tiskových řešení pro firmy.

Videoflot Davida Spáčila a jeho týmu na sebe poprvé upozornil virálem s cyklistou na dálnici těsně po svém vzniku v brněnském startup akcelerátoru StarCube v roce 2012. Následovalo třetí místo v soutěži Vodafone nápad roku a cesta do Jižní Ameriky na půlroční účast v prestižním akcelerátoru StartUp Chile. V roce 2013 začal Videoflot získávat první platící zákazníky a nyní i investici ve výši 30 milionů korun od Y Soft Venture Capital, který systematicky podporuje nadějné startupy.

Pětina zisku jde do startupů

Y Soft Venture Capital je dceřinou společností mladé české firmy Y Soft Corporation, jejíž tiskové řešení dnes využívá 8000 organizací ve více než 100 zemích. Může se chlubit obratem přes 400 milionů korun, exportuje více než 90 % produkce a zaměstnává 220 zaměstnanců. Y Soft Venture Capital získává přibližně 20 % zisku své mateřské společnosti a tyto prostředky dále investuje do technologických start-upů s globálními ambicemi. K tomu přidává i konzultace a know-how jak ze strany managementu, tak specialistů z různých oddělení mateřské společnosti.

“V Davidovi je obrovská energie a jasná vize, podepřená roky práce ve videoprodukci a znalostí trhu. Videoflot také naplňuje čtyři klíčová kritéria, podle kterých hodnotíme startupy: vize a nápad, produkt, který se už na trhu osvědčil, potenciál pro globální expanzi a nakonec management, který má šanci projekt úspěšně rozjet. Jen na posledním kritériu zamítneme až 40 % projektů. Nápady má totiž každý, ale samotné nadšení nestačí. Rozhodující je, dokázat je zrealizovat,” říká Václav Muchna, CEO společnosti Y Soft.

Dobré video i bez agentury

Aktuálně Videoflot prochází změnami na všech frontách. Tým se výrazně rozšiřuje o programátory a UX designéry, naplno se rozjíždí vývoj a také marketing – jak v Česku, tak v zahraničí. “Dobré video = agenturní video = drahé video. To je základní rovnice, kterou nabouráváme. Do dvou let bychom chtěli vybudovat globální ekosystém pro videoprodukci, který bude otevírat dveře na trh mladým talentům. Bez mezičlánků, efektivněji a svobodněji. A budeme stát na největší databázi videotvůrců na světě. Vždycky jsem byl skromný,” uzavírá Spáčil.

Jde o další příklad toho, že brněnské startupy, často soustředěné kolem Jihomoravského inovačního centra, si s místními firmami dobře rozumějí. Podobně například společnost Webnode investovala do projektů Survio a Reservio.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Rok fungování Rohlik.cz v datech: Desetitisíce zákazníků, dvouciferný růst každý měsíc. Podívejte se na infografiku

Do segmentu online prodeje potravin vstoupil Rohlik.cz před rokem, za ten čas využili jeho služby desítky tisíc lidí. V létě získal investici v desítkách milionů korun, když se spoluvlastníkem stala logistická společnost HOPI a kromě Prahy začal rozvážet taky v Brně. TyInternety vám přinášejí přehled faktů, které společnost při příležitosti prvního výročí zveřejnila. Ukazují nejen data o firmě, ale tak trochu i o českém online zákazníkovi.