Videoflot získal investici 30 milionů od Y Softu a expanduje do Ameriky

Brněnský startup Videoflot, spojující videotvůrce a jejich zákazníky, se dohodl na strategickém partnerství s brněnskou společností Y Soft, globálním hráčem na trhu tiskových řešení pro firmy.

Videoflot Davida Spáčila a jeho týmu na sebe poprvé upozornil virálem s cyklistou na dálnici těsně po svém vzniku v brněnském startup akcelerátoru StarCube v roce 2012. Následovalo třetí místo v soutěži Vodafone nápad roku a cesta do Jižní Ameriky na půlroční účast v prestižním akcelerátoru StartUp Chile. V roce 2013 začal Videoflot získávat první platící zákazníky a nyní i investici ve výši 30 milionů korun od Y Soft Venture Capital, který systematicky podporuje nadějné startupy.

Pětina zisku jde do startupů

Y Soft Venture Capital je dceřinou společností mladé české firmy Y Soft Corporation, jejíž tiskové řešení dnes využívá 8000 organizací ve více než 100 zemích. Může se chlubit obratem přes 400 milionů korun, exportuje více než 90 % produkce a zaměstnává 220 zaměstnanců. Y Soft Venture Capital získává přibližně 20 % zisku své mateřské společnosti a tyto prostředky dále investuje do technologických start-upů s globálními ambicemi. K tomu přidává i konzultace a know-how jak ze strany managementu, tak specialistů z různých oddělení mateřské společnosti.

“V Davidovi je obrovská energie a jasná vize, podepřená roky práce ve videoprodukci a znalostí trhu. Videoflot také naplňuje čtyři klíčová kritéria, podle kterých hodnotíme startupy: vize a nápad, produkt, který se už na trhu osvědčil, potenciál pro globální expanzi a nakonec management, který má šanci projekt úspěšně rozjet. Jen na posledním kritériu zamítneme až 40 % projektů. Nápady má totiž každý, ale samotné nadšení nestačí. Rozhodující je, dokázat je zrealizovat,” říká Václav Muchna, CEO společnosti Y Soft.

Dobré video i bez agentury

Aktuálně Videoflot prochází změnami na všech frontách. Tým se výrazně rozšiřuje o programátory a UX designéry, naplno se rozjíždí vývoj a také marketing – jak v Česku, tak v zahraničí. “Dobré video = agenturní video = drahé video. To je základní rovnice, kterou nabouráváme. Do dvou let bychom chtěli vybudovat globální ekosystém pro videoprodukci, který bude otevírat dveře na trh mladým talentům. Bez mezičlánků, efektivněji a svobodněji. A budeme stát na největší databázi videotvůrců na světě. Vždycky jsem byl skromný,” uzavírá Spáčil.

Jde o další příklad toho, že brněnské startupy, často soustředěné kolem Jihomoravského inovačního centra, si s místními firmami dobře rozumějí. Podobně například společnost Webnode investovala do projektů Survio a Reservio.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Silicon Valley si připravuje svého kandidáta do Kongresu

Americké silikonové údolí je sice možná symbolem technologického pokroku, pokrok v americké politice mu ale někdy nestačí. To by mohl změnit nový kandidát do Kongresu, mladý demokrat Ro Khanna. Právě tomu špičky Silicon Valley včetně Marka Zuckerberga či Marissy Mayer platí volební kampaň, a on by se tak na oplátku mohl stát jejich mluvčím na nejvyšší politické úrovni.
Přečtěte si více

Do soutěže Startup Summitu se můžete hlásit do konce týdne

Celodenní trénink prezentačních dovedností a odladění pitche pod dohledem profesionálů, šance vyhrát pobyt v Rocket Space v Silicon Valley, možnost prezentovat svůj projekt před řadou andělských a venture investorů... to jsou některá z lákadel soutěže, do které se zdarma může přihlásit jakýkoliv projekt v rámci červnového Startup Summitu.