Videoflot po roce opouští betu a rozjíždí to naostro

Prošli brněnským StartCubem a teď to zkusí naostro. Server pro propojování videoprofesionálů a zadavatelů za rok testovacího provozu stihnul zaregistrovat kolem dvanácti set kreativců, kteří dali se zadavateli dohromady 173 projektů v hodnotě 3,5 milionu korun.

Server Videoflot vznikl jako reakce na rostoucí poptávku po videu a zároveň strmě rostoucí množství nezávislých videotvůrců, animátorů a dalších audiovizuálních kreativců, kteří se zde mohou vzájemně kontaktovat a dostanou se k zakázkám. “Videoflot se to jmenuje proto, že jsme chtěli .com doménu se slovem video a všechny anglické už byly zabrané,” vysvětloval na čtvrtečním Pioneers Unplugged důvod rusky znějící domény zakladatel brněnského startupu David Spáčil.

Videoflot se rozjel přesně před rokem a na svědomí má třeba tohle video. 

Firma si kromě StarCube vyzkoušela i latinsko-americký inkubátor StartUp Chile. Obsadila třetí místo ve startupové soutěži Vodafone Nápad roku. „Naším hřištěm je momentálně evropský a latinskoamerický trh,“ říká Spáčil s tím, že jejich ambice jsou globální. “Rádi bychom fungovali jako Y Soft Václava Muchny. Chceme být globální firma a jít příkladem pro další tuzemské startupy,” navazuje na přednášku legendárního brněnského podnikatele Spáčil.

Startup momentálně sídlí v největším natáčecím ateliéru v Brně. Nová verze Videoflotu by měla mít zgruntu nový systém i grafiku a freemium model fungování. “Dosud jsme fungovali z vlastních zdrojů a peněz ze StartUp Chile. Teď spustíme placenou verzi a zároveň začínám hledat investora se zkušenostmi pro pořádný rozjezd,” vysvětluje Spáčil finanční situaci svého projektu.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak sehnat fajn spolubydlící? Udělejte z bytu Techsquat!

Tohle je prostě geniální nápad. Dva fanouškové startupů z Brna mají byt, ale nemají spolubydlící. Jejich odpověď? Místo inzerátu vytvořili stránky techsquat.com a pojali celý byt jako místo pro ubytování a přespávání startupistů. V Brně tak vznikl unikát, historicky první Techsquat pro příznivce designu, technologií a byznysu.
Přečtěte si více

Captcha reklama už i jako video

Mimořádně účinná captcha reklama na sebe nově bere také atraktivní podobu videa. Namísto nečitelných klikyháků nabízí tuto formu internetové ochrany mladý startup NuCaptcha, který během pár měsíců získal tisíce klientů. Jen loni se přitom na celém světě zobrazilo přes 100 miliard těchto bezpečnostních hádanek.