Video: Zdeněk Cendra a Jakub Svoboda na Startupcampu

Startupcamp se v Praze konal již podruhé a kdo přišel, nelitoval. Zdeněk Cendra předvedl jednu ze svých nejlepších prezentací vůbec, a to na téma jak se vypořádat s neúspěchy a jak vůbec neúspěch poznat, Jakub Svoboda mu zdatně sekundoval se svými postřehy z herního byznysu a zároveň oznámil spojení studia Falanxia se Silicon Jelly. No a pak tu byly ještě ty pitche…

Pražský Startupcamp dodržel tradici posledních nedělí v měsíci navzdory vídeňskému festivalu Pioneers, který odlákal podstatnou část české startupové scény za hranice. O program se i tentokrát postaraly dvě prezentace a několik krátkých pitchů, vše ve svižném tempu, aby bylo co nejvíce času na pivo a povídání. Celou akci otevřel Jakub Svoboda, který s nadhledem shrnul historii svých herních pokusů a omylů, podělil se o získané zkušenosti a věnoval se tomu, kdy je vhodný čas hledat si na trhu spojence.

Zdeněk Cendra všechny přítomné ohromil příběhem svého projektu Cloudee, na němž se ukázaly ty nejtemnější stránky internetu, které mohou snadno zlomit vaz téměř komukoliv. Na příkladu Cloudee i dalších svých projektech posledních let názorně demonstroval jednotlivá cenná a často i drahá poučení, která mu pomáhají na cestě za tím, aby byl jeho aktuální startup globálním úspěchem. A kdo nepřišel osobně, měl by to příště rozhodně napravit, protože diskuze se Zdeňkem se táhla ještě dobrou hodinu po skončení oficiálního programu.

Závěrečná čtveřice startupových pitchů byla náležitě pestrá. Mezi ty známější projekty patřil Vkladej.cz z aktuálního běhu StarCube a slušně rozjetý Rozečti.se, oba s velmi konkrétními výsledky a plány. Poprvé se blíže představil “zabiják Votočvohoz” SnowHippos, který vznikl na bratislavském StartupLive díky týmu složenému ze zástupců několika jiných startupů. A na konec udělala velký dojem prezentace Martina Součka a jeho chystané platformy pro výměnu televizního a jiného digitálního obsahu Mjobs.tv (jak konstatoval Olda, tohle musí být buď hrozná kravina, nebo naprostá pecka).

Total
0
Shares
Další články