Video: Jak vybudovat úspěšný startup?

Aaron Patzer, zakladatel úspěšného finančně zaměřeného startupu Mint, který po třech letech existence nedávno koupil Intuit za 170 milionů dolarů, vás během dvacetiminutové prezentace provede celým procesem vývoje společnosti.

Založit úspěšnou společnost není vůbec snadné, tím spíš pro někoho, komu je 25 let a nemá s tím jedinou zkušenost. Takový byl i Aaron Patzer, jak sám sebe s nadhledem nazývá: geek, který se styděl před lidmi a rande míval jen vyjímečně. Dnes je z něj sebevědomý a úspěšný zakladatel společnosti, která se po třech letech existence prodala za 170 milionů dolarů, a o tuto zkušenost se chce podělit se všemi, kdo o to mají zájem.

Ve své prezentaci, kterou přednášel na soutěži startupů nazvané Juice Pitcher, vás provede základními etapami vývoje společnosti, od takzvané “garážové fáze”, kdy najímal programátory za minimální možné peníze výměnou za podíl na společnosti, přes fázi získávání sponzorů, do fáze, kdy sponzory máte, a vaším cílem je růst a zisk. Kromě toho vás stručně seznámí se základy finančního modelování, jakým způsobem udržet co nejnižší náklady a také jak Mint plánoval svoje budoucí příjmy. Ale dost řečí, protože video mluví samo za sebe.

Pokud přemýšlíte o založení startupu, budete se k němu určitě rádi vracet.

 

Mint CEO Aaron Patzer on Startups from Techcrunch on Vimeo.

 

Kompletní prezentace, kterou Patzer při přednášce používá, je k nalezení zde.

Total
0
Shares
Další články