Video: Burza nápadů IdeasWatch se představuje

Česká platforma pro sdílení nápadů na zajímavé nové služby IdeasWatch chce lákat návštěvníky ze zahraničí a představila také krátké propagační video.

Neziskový projekt IdeasWatch se snaží odbourávat předsudky vůči sdílení nápadů s ostatními a motivovat k podnikání lidi, které láká rozjet něco vlastního, ale čekají na ten správný nápad. Web běží od prosince a v tuto chvíli je na něm téměř stovka různých námětů a přání. Stránky jsou v angličtině a jejich tvůrci chtějí oslovit i zahraniční uživatele. “Zatím je podíl zahraničních návštěvníků 40 procent. Plánujeme však v brzké době větší propagaci v zahraničí, takže by se tento podíl měl zvětšit,” říká zástupce projektu Michal Hudeček.

Pokud vám na trhu chybí výrobek nebo služba, díky které by se vám lépe pracovalo nebo bavilo a chcete ji komerčně využít, nechte si ji pro sebe a běžte do toho. Pokud z ní ale podnikání vybudovat nechcete, neváhejte se s ní podělit s ostatními. Budete tak moci pracovat s produkty, které jste si přáli, a navíc podpoříte mladé podnikatele a motivujete ostatní, aby své nápady sdíleli také a inspirovali na oplátku zase vás. To je hlavní sdělení celé služby i jejího nového videa.

Počty návštěvníků a fanoušků na Facebooku, Twitteru či čtenářů RSS jsou zatím v jednotkách stovkek, asi dvacítka zveřejněných nápadů je již označena jako “realizováno”. To nicméně znamená převážně to, že požadovaná služba již nějaký čas existuje. Tvůrci služby tvrdí, pokud by se odesílání realizovaných nápadů zvyšovalo, jsou připraveni zpřísnit kontrolu nových nápadů tak, aby udrželi koncept celého webu – tedy brainstorming nápadů, které lidem na trhu chybí. S ohledem na množství služeb, které na světě neustále vznikají, by se totiž celý koncept mohl snadno překlopit do podoby, kdy si lidé v podstatě jen pomáhají s hledáním již fungujících projektů.

Total
0
Shares
Další články