Video: Adam Kurzok a Rado Grežo na Startupcampu

Startupcamp se v Praze konal již potřetí a dvojice svižných prezentací (poprvé se vešly do limitu) se tentokrát ujali Adam Kurzok, zakladatel a nedávný prodejce Pizzatime, a Radovan Andrej Grežo, zakladatel Startupcampu na Slovensku. Adamova přímočará prezentace se bezpochyby bude hodit všem, kdo vidí budoucnost své firmy v prodeji, a Rado za nás zase hezky shrnul, co je Startupcamp zač, proč existuje a proč má smysl se ho účastnit.

Jak se vůbec formát Startupcampu na Slovensku zrodil, jací lidé stáli v jeho pozadí a jak to, že to vlastně nebyli žádní startupisté? Na inspekci na pražský Startupcamp přijel Radovan Grežo, otec myšlenky pravidelných startupových setkání poslední neděli v měsíci, a příjemně se rozpovídal o jejích kořenech, vývoji i aktuálním stavu. A protože se mu u nás líbilo a zjevně ho potěšilo, že se také jednou povedlo něco úspěšně vyvézt ze Slovenska do Česka, Startupcamp v Praze bude jako pokračovatel tradice rozhodně fungovat i nadále.

Příjemně konkrétní a srozumitelná byla prezentace Adama Kurzoka o prodeji firmy. Adam má s tímhle tématem své zkušenosti, za sebou už má prodej projektů Lunchtime a Pizzatime, a hezky navázal na prezentaci Michala Hanuse o budování firmy “na maso” z prvního pražského Startupcampu. Kdy byste měli o prodeji firmy uvažovat, co rozhodně nedělat, co všechno vás při prodeji čeká a na co byste si měli dát obzvlášť pozor? Jestli jste ještě firmu neprodávali, tohle je ideální úvod pro začátečníky.

No a jako obvykle pak program završilo několik krátkých pitchů nejrůznějšího druhu. Nikola Rafaj přišel nalákat na nový běh akceleračního programu StartupYard, novou sexy módní aplikaci pro holky představil projekt StyleBee, na možnosti hledání práce ve startupech upozornil rozvíjející se projekt StartupJobs a viděli jsme také první prezentaci Langtice, nejmladšího projektu aktuálního StartupYardu, který se odtrhl a osamostatnil až v jeho průběhu. No a taky jsme poprvé ukázali nové Tyinternety…

 

Total
0
Shares
Další články