Velká bublina splaskla, zázrak jménem Color končí

Pamatujete si ještě na startup Color, který bez funkčního produktu a jakékoliv uživatelské základny vybral počátkem roku 2011 od investorů 41 milionů dolarů? Jeho příběh nyní končí a slávy je kolem toho podstatně méně než tehdy.

Color se se svou přelomovou obrázkovou sítí stal pro své tvůrce a zapojené investory obrovským zklamáním. Startup se mezi uživateli neuchytil a snahy o změnu směru a tvorbu jiných produktů také neuspěly. Společnost zůstala v podstatě opuštěna i svým šéfem Billem Nguyenem, díky němuž sice vybrala ohromné částky od investorů a stále vedl představenstvo, ale ve startupu se příliš neukazoval.

Přibližně 20 ze zaměstnanců společnosti, až na výjimky skoro všichni, přejde podle dostupných informací za cenu od 2 do 5 milionů dolarů k Applu, kde budou dále pracovat na konceptech, které rozvíjeli pro Color. Zbylí zaměstnanci si budou muset hledat novou práci a majetek společnosti, jako jsou vytvořené produkty, duševní vlastnictví patentů a ochranných známek i zbylých 25 milionů dolarů, ve společnosti zůstává a projde její likvidací.

Naplnila se tak očekávání všech skeptiků, kteří od začátku tvrdili, že takto ohromná investice postrádá bez funkčního produktu se spokojenou uživatelskou základnou jakoukoliv logiku. Těchto skeptiků přitom nebylo vůbec málo, což je možná důvod, proč Silicon Valley tenhle startup, který si nadělal víc nepřátel než přátel, příliš oplakávat nebude.

Via RWW, ATD

 

Total
0
Shares
Další články