Ve StartupYardu se týden před Demo Day odštěpil nový startup

Jak se množí startupy? Přinejmenším čas od času dělením. Zatímco ještě před týdnem měl StartupYard devět projektů, nyní už jich je desítka. Po několika přejmenováních účastníků a dalších dílčích změnách se tak znovu potvrzuje, že akcelerace startupů je náležitě dynamický proces.

Na DemoDay plánovaný StartupYardem na příští úterý se už samozřejmě těšíme. Jsme zvědaví, kterým týmům se podaří získat publikum kvalitou pitche, zda si v Nyo.is už našli nové jméno, jak daleko do ciziny míří čerstvě přejmenované Spectu, jak se nadějný Limatte popere s angličtinou, kde se zastavilo počítadlo prodejů CSS Hat nebo zda se náhodou právě při této příležitosti nedočkáme slibovaného launche TabFoundry.

Čekání na odhalení pokroků všech devíti projektů si ale můžeme ukrátit ještě jednou zajímavou informací. Tým SpaceTeacher se totiž rozdělil na dva (údajně přátelsky a v míru), a zatímco jeho zakladatel David Brhel na projektu dál pracuje, Tomáš Burda a Radka Breitzetelová zakládají Langtice.

“Důvodem byly odlišné představy, směry a ambice. Langtice.com zůstává v jazykové sféře (it’s a place to be, indeed), vytváříme jednoduchou a cool webovou aplikaci, která bude mít okamžitě globální potenciál. Ke vzniku Langtice přispělo velkým dílem působení mentorů, kteří nás posunuli dál, k větším ambicím. StartupYard nás podpořil a přivítal jako desátý team letošního ročníku,” shrnula Breitzetelová.

Takže už příští týden se můžeme těšit na poctivou českou desítku: Active People, CSS Hat, Nyo.is, PizzaTime, LangticeLingvus, Limatte, SpaceTeacher, TabFoundrySpectu.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Startupcamp už zná program, nabídne i cestu do Valley

Úspěšný slovenský formát pravidelných nedělních setkání podnikavců a inovátorů ze všech oblastí začíná svou tradici i v Česku. Poprvé 30. září a pak každou poslední neděli v měsíci. Jak velí původní slovenská tradice a receptura, oficiální program akce bude v první řadě svižný - těšte se proto na úderné 15minutové přednášky, několik pitchů a pak už jen volný networking.
Přečtěte si více

eClub a New York University vyhlašují App Challenge

eClub ČVUT ve spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně a také americkým Vavrick Street inkubátorem při Polytechnic Institute of New York University připravili pro studenty českých vysokých škol další soutěž, která je tentokrát zaměřena na oblast mobilních her. Vítězný tým bude odměněn založením firmy v USA.