Ve StartupYardu se týden před Demo Day odštěpil nový startup

Jak se množí startupy? Přinejmenším čas od času dělením. Zatímco ještě před týdnem měl StartupYard devět projektů, nyní už jich je desítka. Po několika přejmenováních účastníků a dalších dílčích změnách se tak znovu potvrzuje, že akcelerace startupů je náležitě dynamický proces.

Na DemoDay plánovaný StartupYardem na příští úterý se už samozřejmě těšíme. Jsme zvědaví, kterým týmům se podaří získat publikum kvalitou pitche, zda si v Nyo.is už našli nové jméno, jak daleko do ciziny míří čerstvě přejmenované Spectu, jak se nadějný Limatte popere s angličtinou, kde se zastavilo počítadlo prodejů CSS Hat nebo zda se náhodou právě při této příležitosti nedočkáme slibovaného launche TabFoundry.

Čekání na odhalení pokroků všech devíti projektů si ale můžeme ukrátit ještě jednou zajímavou informací. Tým SpaceTeacher se totiž rozdělil na dva (údajně přátelsky a v míru), a zatímco jeho zakladatel David Brhel na projektu dál pracuje, Tomáš Burda a Radka Breitzetelová zakládají Langtice.

“Důvodem byly odlišné představy, směry a ambice. Langtice.com zůstává v jazykové sféře (it’s a place to be, indeed), vytváříme jednoduchou a cool webovou aplikaci, která bude mít okamžitě globální potenciál. Ke vzniku Langtice přispělo velkým dílem působení mentorů, kteří nás posunuli dál, k větším ambicím. StartupYard nás podpořil a přivítal jako desátý team letošního ročníku,” shrnula Breitzetelová.

Takže už příští týden se můžeme těšit na poctivou českou desítku: Active People, CSS Hat, Nyo.is, PizzaTime, LangticeLingvus, Limatte, SpaceTeacher, TabFoundrySpectu.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ve sklepě s Janem Bartou

Nových generických domén se v praxi dočkáme nejdřív za dva roky, přinejmenším jedna už má ale českého zájemce. Vlastník statisíců domén Jan Barta je sice k novému modelu skeptický, s dalšími partnery je ale připraven investovat půl milionu dolarů do projektu volně dostupných domén pro třetí svět s koncovkou .free.
Přečtěte si více

Ve sklepě s Ondřejem Bartošem

Credo Ventures pod vedením Ondřeje Bartoše jen letos proinvestují kolem dvou až tří milionů eur a tak tématem našeho rozhovoru nemohlo být nic jiného než právě startupy a investice. A také samotní investoři, kterých je podle Bartoše v Česku sice dost, ale velká roztříštěnost a tedy i omezenost jejich aktivit trhu neprospívá.