Ve sklepě se Zdeňkem Svobodou, spoluzakladatelem GoodData

Vypadá a působí trochu jako mladý Bill Gates a ani způsobem uvažování k němu nemá zas tak daleko. Zdeněk Svoboda s Romanem Staňkem dosáhl úspěšného amerického hattricku s firmami NetBeans, Systinet a GoodData. Posledně jmenovaná je nyní oceňována na nějakých 300 milionů dolarů a hlavně jí jsme se věnovali v trochu vizionářsky zaměřeném rozhovoru.

GoodData od špičkových investorů vybrali přes 70 milionů dolarů, patří mezi nejvlivnější firmy IT světa a od včerejška mají nový web. Jaké cíle zakladatelé GoodData mají a díky čemu se jim povedlo hned několikrát přežít a přerůst silnější konkurenci? Jednou z odpovědí je jasná vize. Tak silná, že neváhají zaříznout pracně budovaný produkt, který dokáže vydělat miliony, prostě proto, že to není ten správný směr…

Až se na rozhovor dokoukáte, vřele doporučujeme doplnit ho přečtením aktuálního článku Why GoodData overturned its branding in 90 days ze serveru VentureBeat.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Průvodce českými startupy: Projectial

Projektové řízení si vzal na mušku další z aktuálních českých projektů, který by rád uspěl v mezinárodním měřítku. V dalším díle našeho startupového průvodce představujeme Projectial, službu, která zatím nezná svojí cenu, ale jejíž sebevědomý tým neváhal vsadit vše na jednu kartu.