Ve sklepě se Zdeňkem Svobodou, spoluzakladatelem GoodData

Vypadá a působí trochu jako mladý Bill Gates a ani způsobem uvažování k němu nemá zas tak daleko. Zdeněk Svoboda s Romanem Staňkem dosáhl úspěšného amerického hattricku s firmami NetBeans, Systinet a GoodData. Posledně jmenovaná je nyní oceňována na nějakých 300 milionů dolarů a hlavně jí jsme se věnovali v trochu vizionářsky zaměřeném rozhovoru.

GoodData od špičkových investorů vybrali přes 70 milionů dolarů, patří mezi nejvlivnější firmy IT světa a od včerejška mají nový web. Jaké cíle zakladatelé GoodData mají a díky čemu se jim povedlo hned několikrát přežít a přerůst silnější konkurenci? Jednou z odpovědí je jasná vize. Tak silná, že neváhají zaříznout pracně budovaný produkt, který dokáže vydělat miliony, prostě proto, že to není ten správný směr…

Až se na rozhovor dokoukáte, vřele doporučujeme doplnit ho přečtením aktuálního článku Why GoodData overturned its branding in 90 days ze serveru VentureBeat.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Pondělní eClub zve na setkání s Adamem Zbiejczukem

Steven Kuyan, Jan Šedivý, Filip Molčan, Adam Zbiejczuk, Petr Kukol, Petr Flégl. To jsou jména řečníků, kteří letos doplňují startupový program studentského eClubu pořádaného Janem Šedivým o zajímavé prezentace. V pořadí čtvrté setkání proběhne opět v pondělí večer a všichni zájemci jsou zváni.