Ve sklepě se Zdeňkem Cendrou

Po týdnu opět přinášíme další ze série internetových rozhovorů z našeho prastarého sklepení. Tentokrát jsme v něm přivítali Zdeňka Cendru, který stojí za firmami SuperHosting.cz, Bijk.com a nově také Cloudee.eu. Právě poslední jmenovaný projekt posloužil jako odrazový můstek k aktuálnímu tématu “cloud”, i když zdaleka nezůstalo jen u něj.

Od Zdeňka Cendry jsme se dozvěděli třeba to, proč považuje módní termín cloud do značné míry za marketingovou otázku spíš než technickou, jak se tomuto fenoménu (ne)daří v Česku, kam má namířeno nový projekt Cloudee.eu nebo kdo by vůbec měl o přesunu do cloudu uvažovat a proč. Jak je naším dobrým zvykem, dotkli jsme se také české startupové scény a řeč přišla i na fungování tuzemského internetu, výsledky SuperHosting.cz a další informace ze světa poskytovatelů datové kapacity.

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Vrabel: Na bankroty startupů ještě není česká společnost připravena

O střední generaci startupistů se u nás moc neví. Přitom patří k těm úspěšnějším. František Vrabel se do světa jedniček a nul dostal náhodou, ale po návštěvě v Silicon Valley už by nikdy nedělal nic jiného. Jako bývalý horolezec a extrémní lyžař zažil hodně pádů, a to i byznysových. Ze všech se ale dokázal oklepat. A poučit.