Ve sklepě s Valou a Sesseljou, autorkami filmu Startup Kids

Islanďanky Vala Halldorsdottir a Sesselja Vilhjalmsdottir strávily se svým filmem Startup Kids skoro týden v Česku, a protože obyvatele téhle zemičky člověk nepotkává každý den, byly tentokrát okruhy rozhovoru o něco širší. Velmi nás totiž lákalo dozvědět se něco víc o islandské bankovní krizi, receptu na její řešení a až překvapivě pozitivních dopadech na mentalitu národa i chuť lidí k podnikání.

Většinu času jsme ale samozřejmě poctivě věnovali samotnému filmu (v Brně už v pátek!) a jeho autorkám. Vyloudili jsme pár tipů pro networking a navazování kontaktů, dozvěděli se leccos o podnikatelské minulosti i současnosti Valy a Sesseljy i další podrobnosti o natáčení a názorech na startupy obecně. A mimochodem, závěrečnou pozvánku na promítání do Brna, které se obě dívky chopily v češtině, rozhodně chcete vidět…

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ve sklepě se Zdeňkem Svobodou, spoluzakladatelem GoodData

Vypadá a působí trochu jako mladý Bill Gates a ani způsobem uvažování k němu nemá zas tak daleko. Zdeněk Svoboda s Romanem Staňkem dosáhl úspěšného amerického hattricku s firmami NetBeans, Systinet a GoodData. Posledně jmenovaná je nyní oceňována na nějakých 300 milionů dolarů a hlavně jí jsme se věnovali v trochu vizionářsky zaměřeném rozhovoru.