Ve sklepě s Patrickem Rileym

Ředitel celosvětové sítě akcelerátorů Global Accelerator Network a spolutvůrce prestižních TechStars přijel do Prahy hodnotit české startupy u příležitosti StartupYard Demo Day. Ideální příležitost pro nás, abychom si s ním pořádně promluvili o budování startupového ekosystému, poslání startupů i některých nepotvrzených mýtech.

Na Demo Day se Patrick Riley zhostil porotcování i úvodní keynote a my jsme celou akci poctivě zaznamenali. Zároveň nám ho ale StartupYard půjčil k rozhovoru v našem sklepě a toho nešlo nevyužít. Takže jak je to, vážně v TechStars vyhazují půlku přihlášek, aby prošly jen startupy s dostatečným štěstím? Je u startupu důležitější vytváření zisku, nebo pracovních míst? Jak lidem vysvětlit, že startupy nejsou bullshit? A jaké projekty ze StartupYardu na Patricka zapůsobily nejvíc?

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Pranks of Angels: YouTube u nás začal žertíkem. Po pár měsících přesáhli 20 tisíc zhlédnutí

Fenomén youtuberingu znamená miliony i desítky milionů zhlédnutí u těch nejslavnějších vlogerů v tuzemských podmínkách, je ale vidět i na daleko menších číslech. Tentokrát jsme se rozhodli dát prostor začínajícím youtuberům. To ale neznamená, že o nich slyšíte naposledy. Manželé Michal a Eva říkající si Pranks of Angels mají dobře našlápnuto, po čtyřech měsících si našli přes dva a půl tisíce fanoušků a někdy bývají přirovnáni k Viral Brothers.